Když je záchranářem Iron Man: Horští záchranáři z Anglie budou létat s jetpacky

19.10.2020 - Martin Reichman


Reklama

Nejrychlejším způsobem dopravy záchranářů v horském terénu je pochopitelně létání. Doprava pomocí helikoptér je ale velmi nákladná, a ne vždy je možné uprostřed rozeklaných skalisek přistát dostatečně blízko. Řešení by alespoň podle vývojářů z Gravity Industries mohli představovat záchranáři s jetpacky na zádech.

Jak by taková záchrana vypadala v praxi si vyzkoušeli záchranáři v severní Anglii. Během zkušebního zásahu zvládl zakladatel společnosti Gravity Industries Richard Browning 700metrový výstup během 90 sekund. Pěší výstup by přitom i zkušenému záchranáři trval 25 až 30 minut. 

TIP: S tryskami na zádech: Budou vojáci budoucnosti využívat létající jetpacky?

O koncept záchranářského obleku projevili záchranáři z letecké záchranné služby GANAS (Great North Air Ambulance Service). Samotný jetpack váží 27 kilogramů a lze s ním vyvinout rychlost přes 130 kilometrů v hodině. V praxi by zřejmě podobně vysoká rychlost nebyla zapotřebí, naopak záchranář by musel na místo zásahu dopravit nejen sebe ale i základní zdravotnické vybavení. To by měl zavěšené na popruzích na těle.

  • Zdroj textu:

    YouTube, CBC

  • Zdroj fotografií: Gravity Industries | YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907