Když se kácí les, v Číně létají i nemocnice

22.08.2016 - redakce 100+1


Reklama

Nemocnice v Čeng-čou stála v cestě rozšiřování tamních komunikací, a vláda proto nařídila její demolici. Jakmile však těžká technika začala bourat zdivo, vyšlo najevo, že se v budově stále nachází personál. Radiologické oddělení bylo dokonce plné pacientů, kteří se dostavili k pravidelné léčbě. Ačkoliv byla destrukce okamžitě zastavena, došlo ke zničení drahého lékařského zařízení v hodnotě přesahující pět milionů korun. Vedení nemocnice údajně o plánovaném bourání vědělo, přemístění svého pracoviště však odmítlo. Situaci nyní vyšetřuje policie.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia,

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Starobylé centrum incké říše se rozkládá na ploše 13 kilometrů čtverečních, přesto se jej podařilo objevit teprve před 110 lety.

Zajímavosti

Rwandská rodina v provizorním uprchlickém táboře v Konžské demokratické republice.

Věda

Aratingové zlatočelí (Eupsittula aurea), kteří mají domov ve východní části Jižní Ameriky, dokázali spolupracovat na společném úkolu tak dobře, že předčili i krkavce nebo vrány novokaledonské.

Příroda

Šmouha od satelitu Starlink, která znehodnotila snímek Galaxie v Andromedě.

Vesmír

Velitel letky britské královské námořní námořní služby Edwin Harris Dunning během pokusu o přistání na palubě letadlové lodi Furious, se svým stíhacím letounem Sopwith Pup.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907