Rozhledna z použitých kontejnerů: Originální stavba zdobící australskou vinici

24.05.2016 - Stanislav Mihulka

Stavba z kontejnerů může být nejen levná a praktická, ale také parádní na pohled. Důkazem je například originální rozhledna v Tasmánii


Reklama

Odborníci většinou chválí architekturu z kontejnerů pro její praktičnost, nízkou cenu a šetrnost k životnímu prostředí. Vzhled takových staveb ale vyzdvihují málokdy.

Australská společnost Cumulus Studio teď ale dokázala, že i kontejnerová architektura může vypadat proklatě dobře. Na východním pobřeží Tasmánie vyrostla v loňském roce uprostřed vinice Devil's Corner rozhledna postavená z pěti použitých kontejnerů. Kromě rozhledny slouží originální stavba také jako obchod s vínem.

TIP: Tasmánie: Nádherná země odříznutá od světa

Projekt Devil's Corner se rozkládá na 572 metrech čtverečních. Architekti si na stavbě dali záležet takže použité kontejnery by v ní hledal jenom opravdu málokdo.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Cumulus Studio

  • Zdroj fotografií: Tanja Milbourne / Cumulus Studio

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

William James Sidis byl americký génius, disponoval mimořádnými matematickými a jazykovými schopnostmi. V dětství byl označován za zázračné dítě, v dospělosti za vyhořelého podivína žijícího v ústraní.

Zajímavosti

Sýkora krade srst spící lišce.

Věda

Václav II. byl mimo jiné i autorem tří básní, které jsou dodnes zachovány v písňovém rukopisu Codex Manesse.

Historie
Válka

Ganymed na snímku sondy Juno

Vesmír

Nález zhruba 25 tisíc let staré sošky se stal vědeckou senzací, která k moravským vykopávkám přitáhla zraky světových odborníků. Do Věstonic dorazil obdivovat poklady historie i velikán francouzské archeologie Henri Begouën.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907