Klenot Vatikánu v Mexiku: V Mexico City vznikla replika slavné Sixtinské kaple

14.06.2016 - Martin Reichman

Fronty před Sixtinskou kaplí se stojí hodiny. A do Vatikánu to je pro mnohé věřící tisíce kilometrů. Mexico City se proto rozhodlo vybudovat vlastní repliku věhlasné kaple


Reklama

Renesanční malby Pietra Perugina, Domenico Ghirlandaia, Bartolomea della Gatta a Sandra Botticelliho, stejně jako majestátní fresky Michelangela mohou nově obdivovat i obyvatelé Latinské Ameriky. Mexico City otevřelo reprodukci slavné Sixtinské kaple. Zájem místních je podobný jako ve Vatikánu, na prohlídku kaple Apoštolského paláce se stojí dlouhé fronty.

Apoštolský palác na cestách

Ikonické fresky zde imitují fotografie vytištěné na speciálním plátně. Výroba výzdoby byla mimořádně náročná – vytištěno bylo více než 2,6 milionu fotek, které se následně spojily na obřích plátnech. Podle ředitele expozice Antonia Berumena je instalace určena věřícím, kteří jsou příliš chudí na to, aby se do Vatikánu mohli vypravit a zažít tak povznášející pocit z návštěvy slavného svatostánku.

Podle mexických úřadů je to vůbec poprvé, co Vatikán projekt takového rozsahu povolil. 22 metrů vysoká a 67 metrů dlouhá a 28 metrů široká replika Sixtinské kaple bude otevřena do 25. července a očekává se, že repliku, jejíž prohlídka je přístupná zdarma, uvidí až 1 200 návštěvníků za hodinu.

  • Zdroj textu:

    The Telegraph, ČT24, The San Diego Union-Tribune

  • Zdroj fotografií: The Telegraph

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Paul Newman, coby Frajer Luke. Obdiv spoluvězňů si získává nejen svým postojem k životu, ale také třeba vítězstvím v sázce o snědení padesáti vajec.

Revue

Palác Topkapi – tradičně zde sídlili vládci osmanské říše

Historie

Kančil stříbrohřbetý pózuje ve vietnamském pralese

Věda

Nejnovější start SpaceX na mysu Canaveral

Vesmír

Německá motospojka na východní frontě se občerstvuje u místních obyvatel

 

Válka

Kam asi udeří příště?

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907