Kolumbijka žila téměř 11 let se zapomenutou jehlou v břiše

Bezmála 11 let trápily ženu z Kolumbie úporné bolesti břicha, na které jí lékaři předepisovali analgetika. Nyní se ukázalo, že příčinou jejích potíží je zapomenutý chirurgický nástroj

02.05.2023 - Martin ReichmanV roce 2012 se Kolumbijka María Aderlinda Forero rozhodla podstoupit chirurgické podvázání vejcovodů. María byla v té době matkou čtyř dětí a další potomky neplánovala. Nikterak složitý chirurgický zákrok podstoupila v nemocnici v San Jose del Guaviare a alespoň zpočátku se zdálo, že vše proběhlo hladce.

Po několika dnech ale Maríu začaly sužovat úporné bolesti v břiše a podbřišku. Lékaři zpočátku její stav přisuzovali absolvovanému chirurgickému zákroku a doporučili jí na bolest užívat analgetika. Kvůli velké vzdálenosti a nedostupnosti lékařské péče se nakonec María naučila s bolestí žít a léky na bolest pro ni byly více než 10 let běžnou součástí jejího života. Pravou příčinu ženiných problémů odhalilo až vyšetření pomocí magnetické rezonance – ukázalo se, že María má v břiše zapomenutou chirurgickou jehlu i s dlouhou nití. V současnosti María čeká na termín operace, která by jí téměř 11 let trvající noční můry měla zbavit.

TIP: Oční lékařka vyjmula pacientce z oka 23 zapomenutých kontaktních čoček

Výsledek zákroku bude pro dnes 39letou ženu důležitý i z jiného důvodu – pooperační zpráva by jí měla přinést pádný podklad pro žalobu na lékaře, který před lety v jejím těle nástroj zapomněl. Ten se k celé kauze podle kolumbijských médií staví odmítavě, a dokonce měl ženu obvinit z úmyslného polknutí jehly s cílem poškodit lékařovu pověst a získat finanční kompenzaci.


Další články v sekci