Konec legrace: Na důchodce na Floridě zaútočila šílená veverka

06.12.2016 - Vilém Koubek

Na jistý floridský domov pro seniory zaútočila šílená veverka – situace se nakonec vyhrotila natolik, že musela na místo dorazit i sanitka


Reklama

Bizarní incident údajně začal nečekaným útokem na seniorku, která seděla na lavičce před pečovatelským domovem Sterling Court. Hlodavec, jenž se běžně živí různými semeny, houbami či oříšky, se k ženě nenápadně přikradl a zakousl se jí do nohy. Vyděšená penzistka se veverky nemohla zbavit, a tak udělala první rozumnou věc, která ji napadla – vběhla i s útočníkem do domova.

TIP: Třikrát a dost? Mladík přežil útok chřestýše, medvěda i žraloka tygřího

Poblázněný hlodavec posléze rozpoutal v ústavu chaos a zaútočil i na další obyvatele, až museli zavolat na tísňovou linku 911. Veverku se nakonec podařilo z budovy vystrnadit, a přestože byli tři důchodci hospitalizováni, odnesli si místo vážnějších zranění hlavně šok.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Peter Trimming | FlickrDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907