Konec tahání se s nákupem: Tahle robotaška vám donese nákup až domů

10.02.2017 - Zuzana Rychlá

Jak bude vypadat cestování a nákupy v budoucnosti? Místo tašek a kufrů budeme využívat transportní roboty


Reklama

Bostonská společnost Piaggio Fast Forward představila nového osobního transportního robota. Kulatý, 66 centimetrů vysoký robot, se dokáže fungovat ve dvou režimech – podobně jako taška na kolečkách může následovat svého majitele. Na již známé trase se ale dokáže pohybovat i zcela autonomně.

Robot, pojmenovaný Gita, je ovládaný pomocí WiFi signálu, disponuje i kamerovým systémem a senzory, které mu umožňují orientaci v prostoru. Dokáže okamžitě reagovat na pohyb svého majitele, pokud se například zastavíte u přechodu, zůstane stát také.

Ve svém nitru ukrývá robot úložný prostor, ve kterém je schopen přepravit náklad až do hmotnosti 18 kilogramů. Přístup do úložného prostoru je chráněný senzorem se snímačem otisků prstů. Svůj obsah tak vydá pouze svému majiteli. Na jedno nabití dokáže Gita fungovat až osm hodin a dokáže vyvinout rychlost až 35 kilometrů v hodině.

Reklama

  • Zdroj textu:

    piaggiofastforward.com

  • Zdroj fotografií: PFF | piaggiofastforward.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907