Král Bansah: Seznamte se s africkým panovníkem na částečný úvazek

03.10.2016 - Martin Reichman

Přes den má ruce od oleje a opravuje motory, po večerech kraluje třísettisícovému království

Král Bensah -<p>Céphas Bensah z Ghany není jen tak ledajaký král. Asi 200 tisícům svých poddaných vládne na dálku z Německa prostřednictvím e-mailů a Skypu.</p>
Král Bensah -

Céphas Bensah z Ghany není jen tak ledajaký král. Asi 200 tisícům svých poddaných vládne na dálku z Německa prostřednictvím e-mailů a Skypu.


Reklama

Je to vlastně až úsměvný příběh - Céphas Bansah (celým jménem Togbe Ngoryifia Céphas Kosi Bansah) se narodil a vyrostl v Ghaně. Ve svých 22 letech se v rámci výměnného studijního programu dostal do Německa, kde se vyučil automechanikem. Až do roku 1987 žil spokojeným životem prostého afrického řemeslníka. Život mu ale změnilo úmrtí jeho dědečka – neformálního krále oblasti Hohoe, ležící na pomezí Ghany a Toga.

Kromě zprávy o úmrtí se totiž Bansah dozvěděl i zásadní novinu – stal se dědicem trůnu. K panovnickému titulu mu dopomohl fakt, že jeho otec a starší bratr jsou levorucí a v očích obyvatel Hoho „nečistí“. Trůn tak spadl do klína tehdy devětatřicetiletému Bansahovi.

Internetový král

Novopečenému králi se ale nechtělo opustit poklidný život v německém Ludwigshafenu a vyřešil tak své nové životní poslání po svém. Většinu královských povinností vyřizuje z Německa prostřednictvím e-mailů a Skypu a do své rodné vlasti jezdí jen několikrát ročně. Nejde přitom o žádnou maličkost, oblast, kterou Bansah řídí, obývá okolo 300 tisíc lidí.

Odpovědnosti se král Bansah rozhodně nezříká – pracuje na projektech výstavby škol a shání peníze na novou ženskou věznici. Nejčastěji ale prý řeší roztržky mezi jednotlivými kmeny, obývajícími jeho výsostné území. Jeho podaní jsou se svým internetovým panovníkem zřejmě spokojeni – král Bansah má ve své domovině i vlastní značku piva, přestože on sám je prý zapřisáhlý abstinent.

  • Zdroj textu:

    theLEAD.com.gh, Wikipedia

  • Zdroj fotografií: theLEAD.com.gh

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bohové Perun a Dažbog (ruské pojmenování Svarožice) v představě M. Presňjakova z roku 1998.

Zajímavosti
Zajímavosti

Rekonstrukce centrosaura.

Věda

Starship SN-5 během středečního testu.

Vesmír

Vyřazený sherman nedaleko Monte Cassina.

Válka

V nejslavnějším gagu nazvaném Zabte rozhodčího používal Slivers pouze několik rekvizit: bizarní masku chytače připomínají ptačí klec a mohutnou koženou lapačku.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907