Krasavice s dlouhým krokem: Ruská basketbalistka má nejdelší nohy na světě

18.09.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Ruská krasavice Yekaterina Lisina je dívkou několika „nej“ – se svými 205,7 centimetru je nejvyšší ženou Ruska. V rámci Ruské federace je také majitelkou největšího ženského chodidla (30,5 cm), což odpovídá velikosti 15. Nově je Yekaterina oficiálně i ženou s nejdelšíma nohama na světě. Od paty ke kyčli měří její dlouhatánská levá noha 132,8 centimetrů. Oficiální měření pro zápis do Guinessovy knihy rekordů také ukázalo, že její pravá noha je 6 desetin centimetru kratší. Z trůnu světové královny dlouhých nohou tak sesadila svou krajanku Světlanu Pankratovou, jejíž nohy měří 132 centimetry.

Vzhledem k Yekaterině výšce nejspíš nepřekvapí, že jde o velmi úspěšnou basketbalistku. Byla kupříkladu součástí ženského národního týmu na olympijských hrách v Pekingu, odkud si přivezla bronzovou medaili. Vedle kariéry úspěšné sportovkyně se ruská dlouhánka věnuje také herectví a nově i modelingu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Guinness World Records

  • Zdroj fotografií: Guinness World Records

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z deníku výpravy lze vyčíst, že začínala velmi optimisticky a mezi jejími členy nepanovalo žádné pnutí. Později byli někteří členové expedice nalezeni jen ve spodním prádle, jiným chyběly kusy tváře.

Zajímavosti

Připojování rakety Pegasus XL se satelitem TacRL-2 k mateřskému letounu Lockheed L-1011 TriStar „Stargazer“.

Vesmír

Nad hlavním městem San Salvador se tyčí vulkán stejného jména (vlevo). Jeho energie má posloužit pro těžbu bitcoinů.

Věda
Historie

Tento hummel vyřadila spojenecká vojska v Normandii.

Válka

Nový výzkum odhalil nečekaně vysokou míru násilí, která mohla vypuknout, přinejmenším za určitých okolností, v době kamenné.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907