Kremace za nízké ceny: Londýnská pohřební služba boří společenská tabu

20.09.2018 - Vilém Koubek

Londýnská pohřební služba se rozhodla prolomit tabu ohledně „posmrtného marketingu“. Její billboardy a plakáty však nakonec musely zmizet

<p>Dovolená na onom světě.</p>

Dovolená na onom světě.


Reklama

„Bolí vás hlava? Kašlete a máte zimnici? Raději byste měli sepsat poslední vůli!“ hlásá jeden z plakátů pohřební služby Beyond.Life neboli „onen svět“. Její daleko hravější reklama pak zachycuje mladý pár běžící po pláži, který má ovšem místo surfových prken víka od rakví. V tomto případě společnost nabízí „jednosměrný výlet do spalujících tropů“, čímž odkazuje ke kremaci.

TIP: Pohřby jinak: Veselé rakve a diamanty z mrtvých

Ne každého však spojení smrti a slovních hříček nadchlo: Například z londýnské hromadné dopravy nakonec pohřební plakáty zcela zmizely. Společnost Beyond uznala, že jsou reklamy poněkud ostřejší. Zároveň ale dodala, že cílem bylo vyvolat lehký poprask a připomenout, že všichni jednou zemřeme – takže bychom měli být připraveni.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nikdy nekombinujte víc analgetik dohromady a nepolykejte další tabletu dřív než v povoleném odstupu.

Zajímavosti

Kněžna Jekatěrina Dašková byla blízkou přítelkyní carevny Kateřiny II. Veliké. Měla významnou roli při palácovém převratu v roce 1762, díky němuž Kateřina II. nastoupila na trůn.

Historie

Německý ovčák je známý svojí věrností, inteligencí a vyrovnaností. Intenzivní šlechtění ale vedlo k jeho značnému zatížení genetickými chorobami.

Věda
Vesmír

Jeden ze Západofríských ostrovů Ameland. Za odlivu je možné k němu dojít suchou nohou z pět kilometrů vzdáleného pobřeží Waddenzee.

Cestování

Německý člun S 204 se v květnu 1945 vzdává v britském přístavu Felixstowe.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907