Kvalitu pizzy u Domino's hlídají skenery s umělou inteligencí

30.05.2019 - Stanislav Mihulka

Roboti a drony už nějaký čas doručují pizzu. V Austrálii a na Novém Zélandu svěřili umělé inteligenci i výstupní kontrolu kvality

<p>Inteligence DOM Pizza Checker je specialistou na pizzu</p>

Inteligence DOM Pizza Checker je specialistou na pizzu


Reklama

Vyrobit kvalitní pizzu není vůbec jednoduché. Mnozí zákazníci se jistě setkali s tím, že doručená pizza příliš neodpovídá profesionálním fotografiím na letácích či internetu. V síti pizzerií Domino's se rozhodli svěřit náročnou výstupní kontrolu rozvážené pizzy zařízení s umělou inteligencí.

Důmyslná technologie se jmenuje DOM Pizza Checker. Měla by mít poslední slovo před tím, než pizzu dostane do ruky poslíček, aby ji doručil zákazníkovi. Zařízení tvoří skener, který pořídí snímek pizzy. Na snímek se pak vrhne umělá inteligence, která porovná hodnocenou pizzu s velkou databází pizz.

TIP: Umělá inteligence pomáhá bojovat proti falšování medu

Inteligence DOM Pizza Checker sleduje, zda jde o správný druh pizzy, jestli obsahuje správné přísady a dokonce i to, zda jsou přísady správně na pizze rozmístěné. Když pizzová inteligence dospěje k závěru, že pizza nevyhovuje výstupním kritériím, je nekompromisně vyhozena a kuchaři připravují pizzu novou. Vývoj inteligence DOM Pizza Checker tím ale zdaleka nekončí, její tvůrci ji chtějí dále zdokonalovat. V současnosti ji používají pizzerie sítě Domino's v Austrálii a na Novém Zélandu.

  • Zdroj textu:

    Domino's

  • Zdroj fotografií: Domino's

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

I když se Anna z incidentu téměř úplně zotavila, koncem roku 2009 stále ještě trpěla menšími symptomy na rukou a nohou, které způsobilo poranění nervů.

Zajímavosti
Věda

Britské „muničky“ se podílely na produkci 80 % zbraní i nábojů pro královské vojsko

Válka

Oranžově dráha mezihvězdné komety Borisov.

Vesmír

Londýnské metro, snímek z oslav 150. výročí zprovoznění.

Historie

Královna korpulence - vítězkou letošního klání o nejvypasenějšího medvěda se stala medvědice Holy.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907