Kvalitu pizzy u Domino's hlídají skenery s umělou inteligencí

30.05.2019 - Stanislav Mihulka

Roboti a drony už nějaký čas doručují pizzu. V Austrálii a na Novém Zélandu svěřili umělé inteligenci i výstupní kontrolu kvality

<p>Inteligence DOM Pizza Checker je specialistou na pizzu</p>

Inteligence DOM Pizza Checker je specialistou na pizzu


Reklama

Vyrobit kvalitní pizzu není vůbec jednoduché. Mnozí zákazníci se jistě setkali s tím, že doručená pizza příliš neodpovídá profesionálním fotografiím na letácích či internetu. V síti pizzerií Domino's se rozhodli svěřit náročnou výstupní kontrolu rozvážené pizzy zařízení s umělou inteligencí.

Důmyslná technologie se jmenuje DOM Pizza Checker. Měla by mít poslední slovo před tím, než pizzu dostane do ruky poslíček, aby ji doručil zákazníkovi. Zařízení tvoří skener, který pořídí snímek pizzy. Na snímek se pak vrhne umělá inteligence, která porovná hodnocenou pizzu s velkou databází pizz.

TIP: Umělá inteligence pomáhá bojovat proti falšování medu

Inteligence DOM Pizza Checker sleduje, zda jde o správný druh pizzy, jestli obsahuje správné přísady a dokonce i to, zda jsou přísady správně na pizze rozmístěné. Když pizzová inteligence dospěje k závěru, že pizza nevyhovuje výstupním kritériím, je nekompromisně vyhozena a kuchaři připravují pizzu novou. Vývoj inteligence DOM Pizza Checker tím ale zdaleka nekončí, její tvůrci ji chtějí dále zdokonalovat. V současnosti ji používají pizzerie sítě Domino's v Austrálii a na Novém Zélandu.

  • Zdroj textu:

    Domino's

  • Zdroj fotografií: Domino's

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907