Kvalitu pizzy u Domino's hlídají skenery s umělou inteligencí

30.05.2019 - Stanislav Mihulka

Roboti a drony už nějaký čas doručují pizzu. V Austrálii a na Novém Zélandu svěřili umělé inteligenci i výstupní kontrolu kvality

<p>Inteligence DOM Pizza Checker je specialistou na pizzu</p>

Inteligence DOM Pizza Checker je specialistou na pizzu


Reklama

Vyrobit kvalitní pizzu není vůbec jednoduché. Mnozí zákazníci se jistě setkali s tím, že doručená pizza příliš neodpovídá profesionálním fotografiím na letácích či internetu. V síti pizzerií Domino's se rozhodli svěřit náročnou výstupní kontrolu rozvážené pizzy zařízení s umělou inteligencí.

Důmyslná technologie se jmenuje DOM Pizza Checker. Měla by mít poslední slovo před tím, než pizzu dostane do ruky poslíček, aby ji doručil zákazníkovi. Zařízení tvoří skener, který pořídí snímek pizzy. Na snímek se pak vrhne umělá inteligence, která porovná hodnocenou pizzu s velkou databází pizz.

TIP: Umělá inteligence pomáhá bojovat proti falšování medu

Inteligence DOM Pizza Checker sleduje, zda jde o správný druh pizzy, jestli obsahuje správné přísady a dokonce i to, zda jsou přísady správně na pizze rozmístěné. Když pizzová inteligence dospěje k závěru, že pizza nevyhovuje výstupním kritériím, je nekompromisně vyhozena a kuchaři připravují pizzu novou. Vývoj inteligence DOM Pizza Checker tím ale zdaleka nekončí, její tvůrci ji chtějí dále zdokonalovat. V současnosti ji používají pizzerie sítě Domino's v Austrálii a na Novém Zélandu.

  • Zdroj textu:

    Domino's

  • Zdroj fotografií: Domino's

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velká část záběrů pochází ze záznamů námořních stíhacích letounů F-18 Hornet / Super Hornet. A jak tajemné stroje vypadají? Podle záběrů mají plochý, talířovitý tvar.

Zajímavosti

Postava za štítem s technologií Quantum Stealth zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Věda
Zajímavosti
Vesmír

Útočných děl StuG III vzniklo více než 9 250 či dokonce možná přes 10 000 kusů

 

Válka

Rezistentních infekcí nebezpečně rychle přibývá.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907