Lasice, která sestřelila hadronový urychlovač, míří do muzea zvířecích celebrit

30.01.2017 - Martin Reichman

I zvířata mají své muzeum celebrit. Nachází se v Rotterdamu a je domovem opravdových hrdinů okamžiku

Záškodnická lasice -<p>Velký hadronový srážeč LHC je jedním z největších vědeckých experimentů v lidské historii. Toto monumentální zařízení dokázala vyřadit jediná drobná šelma.</p>
Záškodnická lasice -

Velký hadronový srážeč LHC je jedním z největších vědeckých experimentů v lidské historii. Toto monumentální zařízení dokázala vyřadit jediná drobná šelma.


Reklama

„Sebevražedná“ lasice, která v dubnu loňského roku rozkousala kabely Velkého hadronového urychlovače – za svou zvědavost zaplatila životem. Nebohé zvíře nyní míří do rotterdamského přírodopisného muzea, kde jí budou dělat společnost další zvířecí hrdinové okamžiku.

Rotterdamské muzeum má ve svých sbírkách například nezbedného vrabce, který zaplatil životem za to, že málem zmařil pokus o světový rekord. Opeřenec v roce 2005 vlétl oknem do výstavního centra, kde televizní společnost Endemol NV týdny stavěla čtyři miliony dominových kostek. Ptáček porazil více než 23 tisíc dominových kostek, načež na něj rozzuření soutěžící zahájili honbu, která vyvrcholila výstřelem ze vzduchovky. Další zvířecí celebritou muzea je například ježek, který donutil společnost McDonald's změnit design obalů k jejich zmrzlině McFlurry. Zdá se tedy, že mrtvá lasice, která zaútočila na delikátní elektroniku největšího světového urychlovače, míří do skutečně vybrané společnosti.

  • Zdroj textu:

    The Guardian

  • Zdroj fotografií: Wikipedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907