Lehká jako vánek: Minimalistická prosklená chata nad pobřežím Atlantiku

11.06.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Nový návrh originální a minimalistické prosklené chaty je dílem ukrajinského architektonického studia Yakusha Design. Nejnovější počin tohoto studia příznačně nazvaný „The Air“, byl navržen pro skalnaté pobřeží Atlantiku a podle zakladatelky studia Victorie Yakusha je jako stvořený pro odpočinek surfařského fanatika.

TIP: Bydlet se dá různě, třeba ve stromu ze skla

Díky skleněným stěnám chata nabízí nerušený výhled na hladinu oceánu a vlny rozbíjející se o pobřeží pod ní. Celková výměra je pouhých 48 m² a nabízí základní výbavu pro pohodlný odpočinek. I přes malé rozměry ve výbavě nechybí obývací část, kuchyně, ložnice a koupelna – všechny části přitom přirozeným a nerušivým způsobem přecházejí jedna v druhou. Originálním způsobem je zpracované vedení inženýrských a komunikačních sítí, které jsou uschovány v centrálním pilotu. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907