Lepší než multikoptéry: Staneme se svědky revoluce helikoptér mezi drony?

20.12.2016 - Stanislav Mihulka

Helikoptérové drony přinášejí ve srovnání s multikoptérami nejednu výhodu

NOVAerial Procyon 800E -<p>Přichází čas helikoptér mezi drony?</p>
NOVAerial Procyon 800E -

Přichází čas helikoptér mezi drony?


Reklama

Ve světě dronů naprosto převládly multikoptéry. Možná se tím ale připravujeme o možnosti, které nabízejí klasické helikoptéry.

Kanadská společnost NOVAerial Robotics se to teď rozhodla změnit. Vyvinula 3D tištěný modulární helikoptérový dron NOVAerial Procyon 800E, který váží 12,4 kg, jeho hlavní rotor má průměr 1,78 metru a dron může nést náklad o hmotnosti až 5 kg.

Helikoptéry oproti multikoptérám spotřebují při letu méně energie a vydrží tím pádem déle ve vzduchu. Stejně tak helikoptéry udrží stabilní let v mnohem silnějším větru nežli multikoptéry, lépe zvládají vyšší rychlosti a také se obvykle snadněji složí a opět rozloží kvůli transportu. Nevýhodou je například větší hlučnost velkých rotorů.

TIP: Různých dronů už tu bylo hodně. Teď se ale objevil dron s rukama

Vzhledem k uvedeným výhodám lze očekávat, že se s helikoptérovými drony budeme setkávat častěji.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    NOVAerial Robotics

  • Zdroj fotografií: NOVAerial

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907