Literární anticenu za nejhorší popis sexu dostali Francouz a Brit

05.12.2019 - redakce 100+1


Reklama

Cenu za nejhorší popis sexu v beletrii, kterou každoročně uděluje britský literární časopis Literary Review, letos získali hned dva autoři: Francouz Didier Decoin a Brit John Harvey.

Sedmačtyřicetiletý laureát prestižní Goncourtovy ceny Decoin si ocenění vysloužil za zobrazení sexu ve své knize Úřad pro zahrady a rybníky, která se odehrává v Japonsku před tisíci lety.

„Kacuró začal sténat a pod látkou kimona mu v místě pohlaví vyrostla boule, Mijuki ji popadla, mačkala, hnětla, masírovala, drtila. Působením dotyků se Kacuróova varlata i s pyjem slila v jednu hmotu, přelévající se pod laskající rukou. Mijaki měla dojem, že v rukou drží opičku schoulenou do klubíčka,“ napsal Decoin (český překlad z knihy, která vyšla v nakladatelství Plus)

Autor pěti románů John Harvey byl nominován za svou novelu Pax, kde například píše, že „se objímali, jako by díky pevnému sevření mohli splynout v jeden celek.“

Nelichotivé ocenění je už od roku 1993 udělováno za „mimořádně špatný popis sexuálních scén v jinak dobrém románu.“ V minulosti ji získali například držitel Evropské knižní ceny Erri De Luca z Itálie, bývalý člen kapely The Smiths Morrissey nebo Jonathan Littell za svůj román Laskavé bohyně.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Koncil v Clermontu. Papež Urban II. zde využil první kruciátu k vlastnímu zviditelnění.

Historie

Král Jiří VI. na inspekci bitevní lodi Duke of York

Válka

Staré známé léky mohou překvapit

Věda

Krabí mlhovina v nepravých barvách. Tato mlhovina, která je zdrojem rentgenového a gama záření, je pozůstatkem po supernově

Vesmír

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907