Lucemburská policie se dočkala unikátních služebních vozů

15.05.2018 - TeslaFan.cz | Magazín pro fanoušky vozů Tesla

Všichni lucemburští piráti silnic si musejí dávat od minulého týdne ve své zemi pozor. Vysokorychlostní komunikace zde totiž začaly hlídat unikátní Tesly Model S, kterým padouch jen tak neunikne

<p>Podle Elona Muska novým Teslám ve výbavě Lucemburské policie padouši jen tak neuniknou.</p>

Podle Elona Muska novým Teslám ve výbavě Lucemburské policie padouši jen tak neuniknou.


Reklama

Mít ve svých službách nějakou tu specialitku se v poslední době stává pro policejní sbory jednotlivých zemí jakousi nutností. Vzpomeňme si jen na naší policii a její BMW i8. Jak uvádí portál TeslaFan.cz, svým unikátem se nyní může pochlubit také policie v Lucembursku, která minulý čtvrtek zařadila do svých služeb dva Modely S P100D na značkách AA 5242 a AA 5243.

Tesla s majáky

Díky malé rozloze státu má první z Modelů S za úkol hlídkovat dálnice po celé zemi. Druhý Model S se stane součástí speciální flotily SEC (Service Escortes et Contrôles), která má za úkol plnit doprovodné úkoly policistů. Speciálně pro řízení vozu bylo vycvičeno osm důstojníků, kteří byli školeni jak využít vozidlo v nouzových situacích. Zároveň budou mít školení policisté za úkol cvičit další důstojníky, kteří budou v budoucnu s vozy jezdit.

Nově pořízené elektromobily jsou součástí programu Ministerstva pro udržitelný rozvoj. V rámci něj se měly Tesly dostat do akce již na podzim loňského roku, ovšem problémy s nastavením vozu celou akci o půl roku zpozdily. Na vině byly modré majáky jednoho z vozů, které nesplňovaly standardy technické specifikace německé společnosti, která prováděla jejich certifikaci. Jak se však zdá, tyto problémy byly již vyřešeny.

Model X pro švýcarskou policii

Lucemburská policie ovšem není jediným evropským sborem, který se rozhodl přidat modely Tesla do své flotily. Elektrické SUV Model X by ve svých řadách ráda viděla i švýcarská policie. Své současné vozy s konvenčními motory by rádo vyměnilo za Model X basilejské oddělení. Ve svém sdělení uvedlo, že se jedná o čistší, rychlejší a méně nákladné vozy, oproti současné dieselové flotile, kterou disponuje.

Na rozhodnutí švýcarské policie dokonce zareagoval i  Elon Musk, který napsal, že je švýcarská policie chytrá, protože se pořizovací cena Modelu X rychle vrátí vzhledem k nákladům na pohonné hmoty a údržbu naftových vozů. Navíc dodal, že padouši jen tak neuniknou a za to to stojí.

Americké pokusy

A i za oceánem se policie pokouší přidat Tesly do své výbavy. Policie v LA zařadila několik vozů Tesla do své flotily, aby otestovala, zda mohou být elektromobily využívány pro pravidelnou práci policie. Vozy splňovaly veškeré požadavky od rychlosti, výkonu až po svou velikost. Problém však byl s pořizovací cenou, která je zkrátka až příliš velká. Teslu do svých služeb přijalo také policejní oddělení Denver, které však automobil nebere do ostrých akcí, ale používá jej jako předváděcí vůz na nejrůznějších veřejných událostech.

Zda se Tesla ve službách strážníků osvědčí či nikoliv, ukáže teprve čas. Je jasné, že v tak malé zemi jakou je Lucembursko, není tolik potřeba hlídat dojezd. Země je přeci jen 57 kilometrů široká a 82 kilometrů dlouhá, ovšem ve větších státech by již mohl představovat problém.

Článek zveřejňujeme s laskavým svolením portálu TeslaFan.cz - magazínu pro fanoušky vozů Tesla.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věřící v průvodu probodenou kůži nevnímají a na háčky si zavěšují nejrůznější obětiny pro božstva.

Cestování
Historie

Jednotka statečného hulána Pileckého byla v bojích téměř zničena. V roce 1940 se nechal dobrovolně zavřít do koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz.

Válka
Vesmír

V období střední křídy bujel v Antarktidě vlhký tropický prales

Věda

Zoo Ocean Park se kvůli koronaviru uzavřela a pandy se po 10 letech konečně spářily.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907