Mazlíčci k nakousnutí: Realistické psí dortíky velšské cukrářky

01.01.2017 - Zuzana Rychlá

Dorty již dávno nejsou jen obyčejným dezertem po večeři, nebo sladkým dárkem k narozeninám. Dnešní dorty jsou hotová umělecká díla a někteří cukráři jim umí dát vskutku netradiční vzhled.


Reklama

Originální psí kolekce cukrářky Emmy Jayne Morrisové se začala psát před šesti lety. Tehdy byla tato šestačtyřicetiletá cukrářka oslovena redaktory časopisu, zda by vytvořila dort podle dvojice psích šampionů – anglických buldoků Medvěda a Vévodkyně. Příprava prvního psího dortu byla podle Emmy velmi náročná. K dispozici měla fotografie psů pořízené z několika úhlů, šlo ale o složitý tvar s množstvím detailů. V současnosti čítá kolekce cukrářky Emma kromě anglických buldoků i sibiřské husky, portugalské vodní psy, čivavy, španělské kavalíry nebo třeba cavachony.

  • Zdroj textu:

    Mirror Online

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907