Měsíc jako umělecké dílo: Fotografie sondy LRO jsou k vidění v galerii

07.03.2016 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Ve Smithsonově institutu – americkém výzkumném a vzdělávacím institutu, odstartovala neobvyklá výstava – na 61 velkoplošných fotografiích zde mohou návštěvníci shlédnout snímky, které během svého téměř sedmiletého působení pořídila z oběžné dráhy Měsíce sonda Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Výstava nese podtitul „A New Moon Rises“ a návštěvníkům nabízí detailní pohled na impaktní krátery a výsledky dávné i méně vzdálené vulkanické činnosti Měsíce. Jednou z vystavených fotografií je i snímek kráteru Giordano Bruno nacházejícího se na odvrácené straně Měsíce.

  • Zdroj textu:

    www.si.edu

  • Zdroj fotografií: NASA, Goddard, Arizona State University

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907