Michelinský průvodce si popletl restaurace: Hvězdu udělil malému bistru

Když se Véronique Jacquetové dozvěděla, že její restaurace figuruje v novém vydání Michelinského průvodce, okamžitě věděla, že něco není v pořádku. Její bistro do té doby znali jen místní řemeslníci

22.02.2017 - Martin ReichmanGurmány mířící za kulinářskými zážitky čekalo velké překvapení. Místo luxusní restaurace totiž v malém francouzském městě Bourges našli levnou jídelnu s dvanácti stolky, puntíkovanými plastovými ubrusy a pevnou cenou 12,5 eur za hlavní jídlo. Ukázalo se, že michelinská hvězda ve skutečnosti patřila stejnojmennému podniku vzdálenému zhruba 160 kilometrů.

„Najednou jsme byli na roztrhání. Přijížděli sem novináři z celé země. Pak mi zavolal můj syn, který žije v Paříži. Mohl umřít smíchy,“ říká majitelka bistra Le Bouche à Oreille Véronique Jacquetová.

Stejný název, stejná ulice

Omluvou redaktorům michelinského průvodce budiž, že problém nebyl jen ve stejném názvu restaurací. Velmi podobný název má i ulice na které obě restaurace sídlí – bistro paní Jacquetová se nachází v Bourges na ulici de la Chapelle, restaurant Bouche à Oreille sídlí na rue de la Chapelle v Boutervilliers, nedaleko Paříže.

„Ano, udělali jsme chybu a chybovat je lidské,“ okomentoval vzniklou situaci mluvčí společnosti Michelin, která prestižního průvodce vydává již 129 let. „Hlavní je, že jsme nikoho nepoškodili,“ dodal mluvčí Michelinu. Společnost následně vydala novou verzi svého průvodce. V opravené verzi již prestižní hvězdička u bistra paní Jacquetové ale chybí.

  • Zdroj textu

    nytimes.com

  • Zdroj fotografií

    Google Street View


Další články v sekci