Muzeum Hvězdných válek: V Los Angeles odstartovala výstavba muzea George Lucase

20.03.2018 - Zuzana Rychlá

Tvůrce Hvězdných válek, režisér a scenárista George Lucas, bude mít vlastní muzeum. Stát má miliardu dolarů a jeho stavbu si zaplatí režisér sám

<p>Muzeum by mělo ukázat především nejrůznější malby i digitální výtvarná díla vztahující se k Hvězdným válkám.</p>

Muzeum by mělo ukázat především nejrůznější malby i digitální výtvarná díla vztahující se k Hvězdným válkám.


Reklama

O vlastní muzeum usiluje George Lucas již deset let. Filmovým fanouškům má co nabídnout. Lucasova sbírka čítá přes 40 tisíc předmětů spojených s Hvězdnými válkami: od obrazů a ilustrací přes kostýmy či model vesmírné lodi po loutky mistra Yody.

Nová instituce se má jmenovat Lucasovo muzeum výpravných umění. Stát bude poblíž jihokalifornské univerzity, kde Lucas studoval a kde se potkal i se svými budoucími spolupracovníky včetně Stevena Spielberga.

TIP: Na břehu Bajkalu má vzniknout obří hotel ve tvaru mamutí lebky

Stavbu muzea chce filmař zaplatit z vlastních peněz. Pětipatrová budova má stát přes miliardu dolarů (téměř 26 miliard Kč) a hotová by měla být za 3 roky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Lucas Museum of Narrative Art

  • Zdroj fotografií: Lucas Museum of Narrative ArtDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Florencie, kolébka renesance

Země: Itálie
Počet obyvatel: 366 tisíc
Vzdálenost z Prahy: 742 kilometrů (vzdušnou čarou); autem: 9 h 47 min (1 028 km)

Jméno metropole malebného Toskánska, založené římskými vojáky, znamená „Kvetoucí“. Největší rozkvět města nastal v období renesance, z nějž pochází i typická kupole nejikoničtější stavby Florencie: katedrály Santa Maria del Fiore. Stavba samotné budovy začala na konci 13. století, dokončení se však protáhlo. Nečekaným technickým problémem se ukázala výstavba obří kupole, s níž si dokázal poradit až Filippo Brunelleschi – kupole byla dokončena roku 1434. Florencií protéká řeka Arno, na níž stojí i jeden z nejslavnějších mostů světa, Ponte Vecchio. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ropucha coloradská – její kůže a jed obsahují 5-MeO-DMT a bufotenin, halucinogenní tryptaminy. (foto: Wikimedia Commons, WildfeuerCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Astrovan přepravující astronauty na start mise STS-135. (foto: NASA, Jim GrossmannCC BY 4.0)

Vesmír

Trosky Reichstagu jen pár dní po skončení bojů. (foto: Wikimedia Commons, Imperial War MuseumsCC0)

Válka

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907