Myslivec našel u Boletic kulovnici, kterou loni jeho kolegovi odnesl jelen

Příběh jelena, který loni v listopadu sebral zbraň myslivci, má pokračování. V sobotu se na policisty z Horní Plané obrátil telefonicky jiný myslivec s tím, že společně s kolegou našli v lese ve sněhu kulovnici.

31.03.2021 - Martin ReichmanJelen loni v listopadu u Horní Plané na Českokrumlovsku vyrazil proti myslivci a omylem mu parohy sebral z ramene zavěšenou kulovnici. „Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou. Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec popsal,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

TIP: Svéráz národního lovu: Sibiří se potlouká ozbrojený medvěd

Policisté předali kulovnici před navrácením majiteli k posouzení na odborné balistické pracoviště. „Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře,“ dodal Matzner. České lesy jsou tak opět o poznání bezpečnější.

 


Další články v sekci