Svéráz národního lovu: V Horní Plané odzbrojil myslivce prchající jelen

25.11.2020 - Martin Reichman

Šumavské lesy jsou zase o něco nebezpečnějším místem. Tamější temné hvozdy nyní obývá po zuby ozbrojený jelen


Reklama

Velmi neslavně skončil hon na vysokou pro staršího myslivce v obvodu lesní správy Horní Planá. O jeho zbraň – kulovnici ráže .22 Hornet ho připravil prchající jelen. Zvíře během honu vyplašil pes. Vyplašený jelen se podle myslivce sice dal na útěk, zavadil při tom ale o levý nimrodův rukáv.

Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, na své levé ruce, se svezla jelenovi na paroží a ten i s ní zmizel v houští. Kolegové myslivci poté prohledali les, uloupenou zbraň se jim ale nalézt nepodařilo. V dáli ovšem spatřili jelena, kterak uhání i se svou kořistí stále zavěšenou na paroží.

TIP: Sibiří se potlouká ozbrojený medvěd

Nešťastný myslivec celou záležitost v souladu se zákonem oznámil policistům, kteří vyzvali veřejnost ke spolupráci. Pokud by někdo zmíněnou zbraň nalezl, může se obrátit na kteroukoli služebnu policie nebo na tísňovou linku 158.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V době, kdy Gagarin usedl do kabiny kosmické lodi Vostok 1, mu bylo 27 let. Památnému startu předcházelo dvouleté výběrové síto, na jehož počátku stálo 3 461 adeptů, vesměs výborných letců a pilotů stíhaček. (foto: Profimedia)

Vesmír

Výrazy obličeje jsou pro medvědy malajské důležitým komunikačním nástrojem. I přesto, že jsou to samotářská zvířata.

Příroda
Věda

Historie slavného hradu sahá hluboko do středověku. Téměř šest století na Wawelu sídlil polský panovník a bezmála půl století ho drželi Češi .

Historie
Vesmír

Kromě roubování se Haji Kalimullah Khan věnuje i šlechtění manga a podařilo se mu vypěstovat vlastní odrůdy.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907