Reklama


Na manévrech i na frontě: Ruský car Mikuláš II. mezi svými vojáky

01.06.2018 - Redakce Válka Revue

<p>Inspekce kozáckého oddílu, sám panovník se rád objevoval na veřejnosti v kozácké uniformě. Tito muži tvořili společně s dělostřelci nejspolehlivější část carského vojska</p>

Inspekce kozáckého oddílu, sám panovník se rád objevoval na veřejnosti v kozácké uniformě. Tito muži tvořili společně s dělostřelci nejspolehlivější část carského vojska


Reklama

Ruský panovník se od samého začátku své vlády pravidelně ukazoval na vojenských manévrech a své zvyky nezměnil ani během války. Díky tomu existují stovky snímků ruského monarchy ve společnosti generálů i prostých vojáků. Srdcovou záležitost Mikuláše II. představovalo jezdectvo, konkrétně kozáci, kteří tvořili společně s dělostřelci nejspolehlivější část carského vojska.

TIP: Potvrzeno: Jde o ostatky posledního cara Mikuláše II.

A právě ve společnosti kozáků se panovník nechal často fotografovat a navíc se často objevoval na veřejnosti v kozácké uniformě, do níž také oblékal svého syna, careviče Alexeje. V prvních měsících Velké války pak Mikuláš II. vyprovázel některé formace do pole, účastnil se modliteb před odchodem a vyzýval své muže ke statečnosti.

 

 

 

  • Zdroj textu:

    Speciál I. světové

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Na Anežčinu prosbu přetvořil papež Řehoř IX. původní špitální bratrstvo na samostatný řád.

Historie

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue

Nová čínská těžká nosná raketa na Zhuhai Airshow 2018

Vesmír

V teplejších zimách má policie více práce

Věda

F-89 Scorpion nenesl příliš velké zásoby paliva, takže byl v praxi použitelný jen obtížně

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907