Na Východním pobřeží řádí Snowzilla: USA zasáhla veliká sněhová bouře

24.01.2016 - Stanislav Mihulka

Předpovědi meteorologů se naplnily. Okolí Washingtonu a New Yorku zapadalo spoustou sněhu


Reklama

Na Východním pobřeží se již nějaký čas schylovalo k veliké sněhové bouři. Meteorologové ji předvídali už nejméně týden. Guvernéři států Delaware, Georgie, Kentucky, Marylandu New Yorku, New Jersey, Severní Karolíny, Virginie, Pensylvánie, Tennessee, Západní Virginie, a spolu s nimi starosta Washingtonu, D.C., vyhlásili 21. ledna stav ohrožení.

V tentýž den se zformovala oblast bouře a od té doby řádně testuje Východní pobřeží. Zatím bylo zrušeno na přes 10 tisíc letů, což se dotklo více než 100 tisíc cestujících, další tisíce letů byly zpožděny.

Nejvíce nasněžilo v Glengary, Západní Virginie, kde za krátkou dobu napadl 1 metr sněhu. Na Reaganově letišti ve Washingtonu, D.C. nasněžilo přes půl metru sněhu, což je druhá nejvyšší hodnota v historii. Na newyorském letišti LaGuardia mají 42 centimetrů sněhu. Na mořském pobřeží v Delaware a New Jersey jsou rekordní záplavy.

Sněhovou bouří jsou postiženy desítky milionů lidí. V celém oblasti je spousta dopravních nehod, nejméně 250 tisíc lidí je bez proudu, v terénu jsou tisícovky členů Národní gardy. New York zastavil dopravu ve městě a novináři překřtili sněhovou bouři na Snowzillu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907