Návrat posádky Skylab 3

25 . 9 . 1973

Reklama

25. září 1973 se z orbitální stanice Skylab vrátila druhá dlouhodobá posádka ve složení Alan Bean, Jack Lousma a Owen Garriott. Jejich mise trvala zhruba dva měsíce, astronauté pozorovali Zemi a Slunce, prováděli kosmické výstupy, modernizaci a údržbu stanice a zkoumali dopady beztížného stavu na zdraví své jako i laboratorních zvířat a hmyzu. Nad misí visel Damoklův meč kvůli netěsnosti v palivovém systému transportní lodi Apollo, na Kennedyho vesmírném středisku se dokonce začala připravovat záchranná raketa, vše ale nakonec dopadlo dobře.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907