Návštěvníci parků v New Yorku si stěžují na útoky agresivních veverek

Pandemie, karanténa a sněhová bouře nejsou jedinými těžkostmi, kterými rok 2020 potrápil obyvatele New Yorku. V městských parcích na ně útočí agresivní veverky

03.01.2021 - Martin ReichmanNa útoky agresivních veverek si v posledních měsících stěžovali obyvatelé čtvrti Rego Park v Queensu na východě velkoměsta. Jedna žena musela dokonce do nemocnice poté, co ji veverka kousla.

„Kousla mě či škrábla do krku. Zkusila jsem ji popadnout rukama, ale vypukl hotový zápas, který jsem prohrála,“ svěřila se rozhlasové stanici WABC Michelin Fredericková, která si ze rvačky s veverkou před Vánoci odnesla modřiny a šrámy na rukou. Napadená žena se pro jistotu nechala preventivně očkovat proti vzteklině. Další obyvatelka čtvrti se svěřila, že nyní neopustí domov bez pepřového spreje, aby se mohla bránit v případě útoku hlodavců

„Veverky a další drobní hlodavci jsou jen zřídka nositeli vztekliny,“ ujišťují návštěvníky parků zástupci městských služeb. Správa parků nicméně nabádá obyvatele, aby nekrmili veverky, které přivykly kontaktu s lidmi.

Také v oblasti Rockefellerova parku na Manhattanu evidují úřady zvýšený počet útoků veverek. Část návštěvníků si v obavách z hlodavců na vycházky nebere jídlo. Podle jednoho z návštěvníků je to proto, že si veverky navykly krást jídlo z dětských kočárků. Podle zástupců vládní agentury New York City Health Department je ročně nahlášeno zhruba třicet útoků veverek, zda bude letošní účet v tomto směru vyšší, zatím jasné není. 

TIP: Opeřená invaze: Krocaní gangy terorizují obyvatele amerických měst

Městské informační stránky nicméně uklidňují obyvatele metropole, že veverky představují větší problém pro městkou infrastrukturu než pro veřejné zdraví a připomínají incident, kdy hlodavec poškodil elektrické vedení počítačového centra a zastavil tak na více než hodinu obchodování na newyorské burze.


Další články v sekci