Návštěvníci parků v New Yorku si stěžují na útoky agresivních veverek

03.01.2021 - Martin Reichman

Pandemie, karanténa a sněhová bouře nejsou jedinými těžkostmi, kterými rok 2020 potrápil obyvatele New Yorku. V městských parcích na ně útočí agresivní veverky


Reklama

Na útoky agresivních veverek si v posledních měsících stěžovali obyvatelé čtvrti Rego Park v Queensu na východě velkoměsta. Jedna žena musela dokonce do nemocnice poté, co ji veverka kousla.

„Kousla mě či škrábla do krku. Zkusila jsem ji popadnout rukama, ale vypukl hotový zápas, který jsem prohrála,“ svěřila se rozhlasové stanici WABC Michelin Fredericková, která si ze rvačky s veverkou před Vánoci odnesla modřiny a šrámy na rukou. Napadená žena se pro jistotu nechala preventivně očkovat proti vzteklině. Další obyvatelka čtvrti se svěřila, že nyní neopustí domov bez pepřového spreje, aby se mohla bránit v případě útoku hlodavců

„Veverky a další drobní hlodavci jsou jen zřídka nositeli vztekliny,“ ujišťují návštěvníky parků zástupci městských služeb. Správa parků nicméně nabádá obyvatele, aby nekrmili veverky, které přivykly kontaktu s lidmi.

Také v oblasti Rockefellerova parku na Manhattanu evidují úřady zvýšený počet útoků veverek. Část návštěvníků si v obavách z hlodavců na vycházky nebere jídlo. Podle jednoho z návštěvníků je to proto, že si veverky navykly krást jídlo z dětských kočárků. Podle zástupců vládní agentury New York City Health Department je ročně nahlášeno zhruba třicet útoků veverek, zda bude letošní účet v tomto směru vyšší, zatím jasné není. 

TIP: Opeřená invaze: Krocaní gangy terorizují obyvatele amerických měst

Městské informační stránky nicméně uklidňují obyvatele metropole, že veverky představují větší problém pro městkou infrastrukturu než pro veřejné zdraví a připomínají incident, kdy hlodavec poškodil elektrické vedení počítačového centra a zastavil tak na více než hodinu obchodování na newyorské burze.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907