Nebezpečná večeře: Nevydařené přepadení fastfoodové restaurace

22.07.2016 - redakce 100+1

Dva zloději se pokusili vykrást pobočku McDonald’s ve francouzské obci École-Valentin. Bohužel pro ně tam právě večeřela elitní protiteroristická jednotka


Reklama

Každý zkušený lupič vám potvrdí, že pro úspěch akce je zcela klíčové správné načasování, pořádná příprava a hlavně notná dávka štěstí. Dvojice zlodějíčků ve francouzském École-Valentin však neměla ani jedno.

Lupiči si zvolili za cíl pobočku fastfoodového řetězce McDonald’s, kde ovšem právě mezi čtyřiceti strávníky sedělo i jedenáct členů elitní protiteroristické jednotky GIGN.

Zloději byli ozbrojení, takže muži zákona počkali na jejich odchod, aby neohrozili ostatní zákazníky. Při následném zásahu měl jeden kriminálník štěstí, že zakopl a upadl, takže jej zadrželi hladce – jeho komplic však skončil v nemocnici s průstřelem břicha. Oba pachatele čeká soud a nepochybně i trest za mřížemi.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jednotliví Evropané a Asiaté mají sice z neandertálců asi jen padesátinu z celkového počtu tří miliard písmen genetického kódu, ale každý zdědil trošku jiné úseky neandertálské DNA. Celkem se tak našla v DNA dnešních lidí plná pětina dědičné informace neandertálců.

Zajímavosti

Obléhání Calais

Historie
Věda

Objekt B14-65666 vznikl v důsledky srážky dvou galaxií, k níž došlo před 13 miliardami let

Vesmír

Testování mikrorobota pro vyšetření tlustého střeva

Věda

Pivoňky jsou poměrně náročné na kvalitu přírodního prostředí a jeho změny a také se jen pomalu šíří, protože mají velká a těžká semena. I hojnější druhy mají obvykle pouze ostrůvkovitý areál, přičemž jednotlivá místa výskytu mohou být i značně vzdálená. Proto se u některých lokalit můžeme domnívat, že vznikly druhotně, zplaněním z kultury. Jestliže k tomu ale došlo ve starověku, můžeme to dnes jen stěží dokázat. Jiné druhy jsou endemité malých území, většinou hor, ze kterých se nemohly dále šířit. Mezi ně patří i tyto nejvzácnější evropské pivoňky.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907