Nejbohatší indický žebrák má majetek v odhadované výši milionu dolarů

Příběh žebráka Bharata Jaina plní stránky indických novin – muž nepolíbený vzděláním si žebrotou a chytrými investicemi dokázal vydělat velké jmění

14.07.2023 - Martin ReichmanMěsíčně si Bharat Jain vydělá zhruba 60 až 70 tisíc indických rupií (v přepočtu 15 až 20 tisíc korun). V zemi, kde je průměrná mzda 31 900 rupií (8 300 Kč) jde o slušné peníze, zvlášť pro člověka, který nemá žádné vzdělání a živí se hlavně žebrotou. Denně na ulici dokáže během 10 až 12 hodin vyžebrat dva až dva a půl tisíce rupií. 

Ne všechny jeho příjmy ale pocházejí z milodarů. Jain dokázal vyžebrané peníze chytře investovat a dnes mu patří velký byt se dvěma ložnicemi v Bombaji v hodnotě 1,2 milionu rupií, a také dva obchody v městě Tháné, které pronajímá za 30 tisíc rupií měsíčně. Celková odhadovaná výše majetku Bharata Jaina se dnes podle indických médií pohybuje okolo milionu dolarů.

TIP: Chudoba v africké Keni: Za sexuální služby se zde platí rybami

Přestože rodina „nejbohatšího žebráka na světě“, jak se Jainovi přezdívá, ho dnes již od cest za žebrotou zrazuje, on stále na svou pouliční misi vyráží. Možná kvůli komunitě žebráků, k níž si za léta strávená na ulici vybudoval pevná pouta, možná proto, že si jinak svůj den neumí představit. Jisté je, že jeho dva synové nejspíš nepůjdou ve šlépějích svého otce – oba mají dokončené vzdělání v klášterních školách a Jain věří, že je tak čeká lepší život než je ten jeho.


Další články v sekci