Nejlepší cestovní pas je ten německý: Češi v první osmičce

08.12.2016 - Martin Reichman

Americká finanční a poradenská firma sestavila celosvětový žebříček cestovních pasů. Nejsnazší cestování mají Němci. Český pas je v první osmičce


Reklama

Nejlepší podmínky pro cestování po světě mají občané Německa. Jejich pasy jim umožňují bez zdlouhavých formalit navštívit 158 zemí světa. Jen o jednu zemi méně mají na výběr obyvatelé Švédska, následovaní Finy, Francouzi, Švýcary, Španěly, Jihokorejci a Brity (156).

Češi mohou bez víza vycestovat do 151 zemí světa což jim v hodnocení vyneslo 8. místo aktuálního žebříčku. O dvě místa hůř jsou na tom Poláci (149) a o tři obyvatelé Slovenska (148). Češi mohou v bezvízovém styku vycestovat do všech zemí Evropské unie a EHS, tedy Norska, Lichtenštejnska a na Island, do Švýcarska a 79 zemí, s nimiž má Česká republika bezvízový styk.

Nejméně žádanými pasy jsou ty afghánské (24), pákistánské (27) a irácké (29). Z evropských zemí má nejméně bezvízových režimů Kosovo (41). Z největších světových ekonomik je na tom z pohledu cestování nejhůře Čína, která má bezvízový styk pouze se 56 zeměmi světa.

  • Zdroj textu:

    PassportIndex

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stačí kleště a trochu síly a zručnosti… Ve středověku trhali zuby kováři.

Historie
Zajímavosti

Lockheed F-117 Nighthawk

Válka

Luboš Perek – ten, po němž byl pojmenován český „dvoumetr“.

Vesmír
Zajímavosti
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907