Někdo to rád ostré: V Indii lékaři zachránili šíleného pojídače čepelí

16.10.2016 - Vilém Koubek

Po dva měsíce si nejmenovaný muž v Indii dopřával občas k snídani, obědu či večeři – čepele nožů. Když se mu jich v břiše nahromadilo čtyřicet, museli zasáhnout lékaři


Reklama

Dvaačtyřicetiletému Indovi se prý zalíbila kovová chuť a po pár „soustech“ si na čepelích vypěstoval závislost. Jeho zdravotní stav se však vcelku logicky prudce zhoršil a nakonec musel muž svou zásobu železa oželet: Tým chirurgů jej operoval celých pět hodin. „Některé nože v jeho těle již dokonce rezivěly a rozpadaly se. Za dvacet let své praxe jsem nic podobného neviděl,“ nechal se slyšet vedoucí týmu Jatinder Malhotra.

Zákrok nakonec dobře dopadl a pacient slíbil, že už se „ostré stravy“ ani nedotkne. V případě akutního nedostatku železa mu lékaři doporučili raději sáhnout po špenátu… 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907