Nemocná Američanka si „vyráběla“ alkohol ve svém močovém měchýři

22.04.2020 - Vilém Koubek

Ačkoliv postarší Američanka lékařům přísahala, že nepije, stále u ní v moči nacházeli alkohol. Nakonec zjistili, že vzniká v jejím močovém měchýři


Reklama

Nejmenovaná Američanka se ocitla v nemocnici kvůli problémům s játry a chtěla se nechat zařadit na čekací listinu kvůli transplantaci. Lékaři však v její moči nalezli alkohol, a tak nešťastnici poslali do protialkoholní léčebny. Jenže posléze se ukázalo, že dáma skutečně nepije, a podrobnější testy odhalily „lihovar“ v jejím močovém měchýři.

TIP: Opilý kočí v Polsku řekl policii, že kůň je střízlivý a může jet

Žena totiž trpěla neléčenou cukrovkou a v močovém ústrojí se jí mimo jiné hromadily cukry s kvasinkami, takže přímo v útrobách probíhala fermentace. Dnes se tedy dotyčná léčí – a mimo jiné ji také zařadili na transplantační listinu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907