Nebezpečná infekce: Německá atomová elektrárna zasažena počítačovým virem

08.05.2016 - Stanislav Mihulka

Na nervy bezpečnostních expertů zabrnkal virus, který napadl počítač ovládající palivové tyče reaktoru elektrárny Gundremmingen


Reklama

V bavorské jaderné elektrárně Gundremmingen odhalili infekci počítačovým virem. Byl v počítači, který ovládá systém pro pohyb palivových tyčí reaktoru, a také v 18 flashdiscích.

Viry objevila obsluha počítačů elektrárny, když připravovali upgrade kontrolních systémů. Dotyčné počítače prý naštěstí nebyly připojeny k internetu, takže nedošlo k aktivaci viru. Nebyla tudíž ohrožena bezpečnost elektrárny ani lidí v jejím okolí.

TIP: Československý Černobyl: Havárie v Jaslovských Bohunicích

Příslušné úřady zahájily vyšetřování - tiskový mluvčí elektrárny oznámil, že odborníci proskenovali více než tisícovku dalších počítačů, žádnou další infekci už ale naštěstí nenašli. Elektrárna Gundremmingen je nejvýkonnější jadernou elektrárnou v celém Německu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Interesting Engineering

  • Zdroj fotografií: Felix König / Wikimedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V čínských náboženstvích silně zakořenila potřeba uctívat zesnulé předky na fyzickém místě. Kremaci proto lidé volí neradi. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Nové objevená unikátní římská mozaika znázorňuje legendární souboj Achilla s Hektorem.

Věda
Reklama
Vesmír

Spojenečtí vojáci si prohlížejí tank Panther, který se převrátil do řeky u belgického města Houffalize.

Válka

Friedrich Küchenmeister ve jménu vědy využil v polovině 19. století odsouzence na smrt k úspěšnému pokusu, jímž doložil cyklus tasemnice dlouhočlenné.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907