Neuvěřitelná sbírka automobilů frontmana Metallicy Jamese Hetfielda

21.05.2020 - Zuzana Rychlá

James Hetfield je nejen skvělý hudebník, ale také automobilový fanatik, který má sbírku upravených klasických vozů. Sbírka jeho automobilů je nyní k vidění v automobilovém muzeu Petersen v Los Angeles.

<p>Mezi nejvýznamnější vozidla ve sbírce patří <strong>Jaguar 'Black Pearl'</strong> z roku 1948, <strong>Packard 'Aquarius'</strong>, 1953 <strong>Buick Skylark 'Skyscraper'</strong>, 1937 <strong>Lincoln Zephyr</strong> 'Voodoo Priest' a <strong>Auburn</strong> 'Slow Burn' z roku 1936. Sbírka automobilů Jamese Hetfielda je nyní k vidění v automobilovém muzeu Petersen v Los Angeles. </p>

Mezi nejvýznamnější vozidla ve sbírce patří Jaguar 'Black Pearl' z roku 1948, Packard 'Aquarius', 1953 Buick Skylark 'Skyscraper', 1937 Lincoln Zephyr 'Voodoo Priest' a Auburn 'Slow Burn' z roku 1936. Sbírka automobilů Jamese Hetfielda je nyní k vidění v automobilovém muzeu Petersen v Los Angeles. 

<p><strong>Ford Model 48 (Coupe)</strong> 1936 patřil k mimořádně vydařeným modelům. Společnost Ford jich v nejrůznějších modifikacích profdala téměř milion kusů.</p>

Ford Model 48 (Coupe) 1936 patřil k mimořádně vydařeným modelům. Společnost Ford jich v nejrůznějších modifikacích profdala téměř milion kusů.

<p><strong>Buick Skylark (1953)</strong> 'Skyscraper' patřil mezi ve své době mezi luxusní vozy. Verze 76X z roku 1953 nabídla například elektricky ovládaná okna a další (v té době) nadstandardní výbavu.</p>

Buick Skylark (1953) 'Skyscraper' patřil mezi ve své době mezi luxusní vozy. Verze 76X z roku 1953 nabídla například elektricky ovládaná okna a další (v té době) nadstandardní výbavu.

<p><strong>Jaguar</strong> 'Black Pearl' z roku 1948.</p>

Jaguar 'Black Pearl' z roku 1948.

<p>Voodoo Priest (1937 <strong>Lincoln Zephyr</strong>)</p>

Voodoo Priest (1937 Lincoln Zephyr)

<p>Str8edge (1956 <strong>Ford F-100</strong>).</p>

Str8edge (1956 Ford F-100).

<p>Crimson Ghost (1937 <strong>Ford Coupe</strong>)</p>

Crimson Ghost (1937 Ford Coupe)

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mamuti patří k dávným živočichům, u nichž existuje alespoň teoretická šance, že se nám je podaří naklonovat.

Zajímavosti

Únosů mladých žen a dívek indiány se v historii odehrálo hned několik

Historie

Soustava evropských teleskopů

V provozu od roku: 1998–2001
Průměr: každý ze čtyř dalekohledů 8,2 m

Soustava dalekohledů VLT (Very Large Telescope) představuje vlajkovou loď evropské astronomie pro pozorování vesmíru ze zemského povrchu. Jedná se o největší systém evropských teleskopů: Vyrostl na hoře Cerro Paranal na severu Chile, v centrální části pouště Atacama, která je nejsušším místem na světě. Dalekohledy spravuje Evropská jižní observatoř (European South Observatory, ESO), k jejímž členům se od roku 2007 řadí i Česká republika. 

Základ observatoře tvoří čtyři dalekohledy, každý o průměru 8,2 m: Antu (v provozu od roku 1998), Kueyen (1999), Melipal (2000) a Yepun (2001). Kromě toho do soustavy patří i čtyři pomocné přístroje o průměru 1,8 m. Mohou pracovat všechny společně, a vytvořit tak obří interferometr VLTI, který astronomům umožní sledovat až 25× jemnější podrobnosti než v případě každého teleskopu zvlášť.

Do vybavení dalekohledů jsou zařazovány stále nové a dokonalejší detektory i kamery. Například zařízení GRAVITY pro interferometr VLTI provedlo první přímé pozorování exoplanety prostřednictvím optické interferometrie. Díky této metodě se podařilo odhalit komplexní atmosféru tělesa, v níž oblaka železných a křemičitých částic víří v bouři planetárních rozměrů. Použitý postup nabízí jedinečnou možnost průzkumu dnes známých planet mimo Sluneční soustavu.

Přístroj GRAVITY rovněž přinesl další důkaz dlouho předpokládané přítomnosti superhmotné černé díry ve středu naší Galaxie. Nová pozorování zachycují shluk plynu obíhající po kruhové dráze těsně nad horizontem událostí, a to rychlostí odpovídající až 30 % rychlosti světla. 

Vesmír

Požáry v Grónsku z roku 2017

Věda
Zajímavosti

Karikaturisté ukazovali bitvu jako klání generálů – v zákopech ale trpěly desetitisíce vojáků.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907