Neuvěřitelná sbírka automobilů frontmana Metallicy Jamese Hetfielda

21.05.2020 - Zuzana Rychlá

James Hetfield je nejen skvělý hudebník, ale také automobilový fanatik, který má sbírku upravených klasických vozů. Sbírka jeho automobilů je nyní k vidění v automobilovém muzeu Petersen v Los Angeles.

<p>Mezi nejvýznamnější vozidla ve sbírce patří <strong>Jaguar 'Black Pearl'</strong> z roku 1948, <strong>Packard 'Aquarius'</strong>, 1953 <strong>Buick Skylark 'Skyscraper'</strong>, 1937 <strong>Lincoln Zephyr</strong> 'Voodoo Priest' a <strong>Auburn</strong> 'Slow Burn' z roku 1936. Sbírka automobilů Jamese Hetfielda je nyní k vidění v automobilovém muzeu Petersen v Los Angeles. </p>

Mezi nejvýznamnější vozidla ve sbírce patří Jaguar 'Black Pearl' z roku 1948, Packard 'Aquarius', 1953 Buick Skylark 'Skyscraper', 1937 Lincoln Zephyr 'Voodoo Priest' a Auburn 'Slow Burn' z roku 1936. Sbírka automobilů Jamese Hetfielda je nyní k vidění v automobilovém muzeu Petersen v Los Angeles. 

<p><strong>Ford Model 48 (Coupe)</strong> 1936 patřil k mimořádně vydařeným modelům. Společnost Ford jich v nejrůznějších modifikacích profdala téměř milion kusů.</p>

Ford Model 48 (Coupe) 1936 patřil k mimořádně vydařeným modelům. Společnost Ford jich v nejrůznějších modifikacích profdala téměř milion kusů.

<p><strong>Buick Skylark (1953)</strong> 'Skyscraper' patřil mezi ve své době mezi luxusní vozy. Verze 76X z roku 1953 nabídla například elektricky ovládaná okna a další (v té době) nadstandardní výbavu.</p>

Buick Skylark (1953) 'Skyscraper' patřil mezi ve své době mezi luxusní vozy. Verze 76X z roku 1953 nabídla například elektricky ovládaná okna a další (v té době) nadstandardní výbavu.

<p><strong>Jaguar</strong> 'Black Pearl' z roku 1948.</p>

Jaguar 'Black Pearl' z roku 1948.

<p>Voodoo Priest (1937 <strong>Lincoln Zephyr</strong>)</p>

Voodoo Priest (1937 Lincoln Zephyr)

<p>Str8edge (1956 <strong>Ford F-100</strong>).</p>

Str8edge (1956 Ford F-100).

<p>Crimson Ghost (1937 <strong>Ford Coupe</strong>)</p>

Crimson Ghost (1937 Ford Coupe)

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mezi chorobami přenesenými z lidí na zvířata dominují bakteriální infekce.

Zajímavosti

Technologie pro dálkový průzkum LiDAR odhalila pozůstatky intenzivně osídlené krajiny dávné kultury Casarabe, v dnešní západní Amazonii. (foto: German Archaeological Institute, H. PrümersCC BY 4.0

Věda

Střední Amerika

Asi nejobvyklejší (resp. nejsnáze množitelná a dostatečně barevná) rybka začátečníků je „paví očko“, „mečovka“ nebo „plata“. Právě ve středoamerických vodách žijí rozličné druhy snadno živorodých rybek, z nichž akvaristé vyšlechtili desítky či stovky barevných i tvarových variant. 

Paví očko, gupka, čili živorodka duhová (Poecilia reticulata) žije ve sladké i brakické vodě a nejen díky tomu je velmi tolerantní ke kvalitě vody v akváriu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Vizualizace znázorňující (zatím nepotvrzený) exoměsíc u exoplanety Kepler-1625b-i.

Vesmír

Během vlády Ludvíka XIV. kvetla v Paříži živnost kartářkám, čarodějnicím i obchodníkům s jedy. Prodávala se zde dokonce speciální směs zvaná „prášek dědiců“. 

Historie
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907