Nevydařená dezinfekce bankovek v pračce a mikrovlnné troubě

29.09.2020 - Vilém Koubek

Pobláznění lidé se pokusili očistit bankovky od koronaviru v pračce či mikrovlnce – a nenávratně tak přišli o úspory


Reklama

Jihokorejský nešťastník známý pouze jako Eom chtěl po rodinném pohřbu zbavit v pračce potenciální nákazy peníze, které mu coby podporu dali příbuzní. Po dokončení pracího programu však bankovky vytáhl ven natolik poničené, že přišel v přepočtu o 44 tisíc korun.

TIP: Spásná tapeta: Výplatu zaměstnancům zajistila dolarová výzdoba baru

Do domácí „dezinfekce“ se pustil také jistý Kim a svých bezmála sto tisíc nacpal pro změnu do mikrovlnky. Škody na jeho úsporách však naštěstí nebyly tak drastické.

Jihokorejská centrální banka doporučila veřejnosti, aby se nepokoušeli desinfikovat bankovky v mikrovlnné troubě, protože kromě rizika jejich znehodnocení neexistuje jasný důkaz, že by mikrovlnné záření viry likvidovalo.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907