Nevydařená dezinfekce bankovek v pračce a mikrovlnné troubě

29.09.2020 - Vilém Koubek

Pobláznění lidé se pokusili očistit bankovky od koronaviru v pračce či mikrovlnce – a nenávratně tak přišli o úspory


Reklama

Jihokorejský nešťastník známý pouze jako Eom chtěl po rodinném pohřbu zbavit v pračce potenciální nákazy peníze, které mu coby podporu dali příbuzní. Po dokončení pracího programu však bankovky vytáhl ven natolik poničené, že přišel v přepočtu o 44 tisíc korun.

TIP: Spásná tapeta: Výplatu zaměstnancům zajistila dolarová výzdoba baru

Do domácí „dezinfekce“ se pustil také jistý Kim a svých bezmála sto tisíc nacpal pro změnu do mikrovlnky. Škody na jeho úsporách však naštěstí nebyly tak drastické.

Jihokorejská centrální banka doporučila veřejnosti, aby se nepokoušeli desinfikovat bankovky v mikrovlnné troubě, protože kromě rizika jejich znehodnocení neexistuje jasný důkaz, že by mikrovlnné záření viry likvidovalo.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907