Nová studie navrhuje pro seniory pomalé pokladny v supermarketech

25.11.2016 - Martin Reichman

Zatímco většina nakupujících by se ráda vyhnula frontám u pokladen supermarketů, seniorům by podle vědců pomalejší odbavení mohlo pomoci


Reklama

Skupina vědců z University of Hertfordshire zveřejnila studii, ze které vyplývá zajímavé doporučení pro velké supermarkety. Ty by měly vytvořit speciální pomalé pokladny pro nakupující nad 60 let. Pomalejší odbavení může podle vědců motivovat seniory k návštěvám supermarketů a pomoci jim udržet si sociální kontakt. Dalším doporučením výzkumníků je také vyčlenění speciálních časů určených pro nákupy seniorů.

TIP: Liverpoolský obchodní dům zavádí rychlé pruhy pro chodce

Studie vznikla na základě analýzy chování seniorů ve věku 60 až 93 let v 25 nákupních centrech v okolí anglického Hatfieldu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    dailymail.co.uk

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907