Nové nápady: Pneumatický dopravní systém hyperloop míří pod vodu

24.08.2016 - Stanislav Mihulka

Podvodní systém hyperloop by měl přepravovat náklad i lidské pasažéry


Reklama

Společnost Hyperloop One intenzivně pracuje na technologii pneumatického dopravního systému hyperloop. A stále přicházejí se zajímavými nápady.

Peter Diamandis z vedení společnosti nedávno potvrdil, že Hyperloop One se zabývá i podvodní verzí dopravního systému. Ta by měla být použita k dopravě nákladu k plovoucím přístavům na volném moři.

TIP: Hyperloop by mohl vozit pasažéry mezi Stockholmem a Helsinkami za půlhodinu

Diamandis lituje, že je kalifornské pobřeží plné přístavů. Rád by se společností Hyperloop One dosáhl toho, že se tyto přístavy přesunou dál od pobřeží. Hyperloop One rovněž zvažuje i podvodní dopravu pasažérů.

 

  • Zdroj textu:

    Hyperloop One, Business Insider

  • Zdroj fotografií: Hyperloop One

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Revue

Čínské prasečí farmy jsou bohatým zdrojem chřipkových virů.

Věda

Ve viditelném světle

Na takovýto vzhled M31 jsme zvyklí od dob větších pozemních dalekohledů. Hvězdný ostrov v Andromedě dělí od Země asi 2,5 milionu světelných roků a jeho průměr astronomové určili na 230 tisíc světelných let. Jedná se o spirální galaxii, která je vůči našemu pohledu částečně skloněná. Její hmotnost se pohybuje v rozpětí 300–400 miliard hmotností Slunce (nepočítaje temnou hmotu). M31 a Mléčná dráha představují dva největší objekty v Místní skupině. Navzájem se k sobě přibližují a zhruba za čtyři miliardy roků postupně splynou v jednu velkou eliptickou galaxii.

Vesmír

Pes ušatý je v angličtině pojmenován „Bat-eared fox“, tedy „liška s netopýříma ušima“. Sluch této psovité šelmy je skutečně mimořádný.

Příroda
Zajímavosti
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907