Nový komiksový Superman je bisexuál, odtajnilo nakladatelství

Komiksový hrdina Superman bude v nové sérii příběhů vystupovat jako bisexuál a naváže romantický vztah se svým kamarádem Jayem Nakamurou. Podrobnosti odtajnilo nakladatelství DC Comics

13.10.2021 - Zuzana Rychlá a ČTKSupermanský plášť v nové sérii nazvané Superman: Son of Kal-El (Superman: Syn Kal-Ela) nosí Jonathan Kent, syn původního Supermana a jeho lásky Lois Laneové. Další, pátý díl komiksu vyjde v listopadu, a právě v něm půjde i o vzplanutí mladého Jonathana k obrýlenému reportérovi s růžovými vlasy Nakamurovi.

Nakladatelství se v nové sérii snaží přiblížit mladé generaci, a proto se v příbězích věnuje i mnoha aktuálním tématům. V komiksech se tak objevily například lesní požáry způsobené globálním oteplováním, případ střelby na střední škole anebo protesty proti deportacím migrantů.

Autorem nové série je Tom Taylor, který se podle svých slov snaží psát nového Supermana tak, aby působil současně. „Došlo mi, že by to byla promarněná příležitost, kdybychom Clarka Kenta nahradili dalším heterosexuálním bělošským zachráncem,“ řekl Taylor. Na nápad přidat do vyprávění jako motiv i Supermanovu bisexuální orientaci prý nakladatelství zvažovalo již delší dobu. „V posledních letech došlo v této oblasti ke skutečnému posunu. Před nějakým deseti lety by to bylo obtížnější, věci se ale posouvají vítaným směrem,“ okomentoval rozhodnutí nakladatelství Tom Taylor.

TIP: Bláznivý fanoušek Supermana si nechal změnit jméno podle svého hrdiny

Změna v komiksovém světě vzbudila na sociálních sítích i negativní ohlasy, podle autora je ale příznivých reakcí víc. „Máme odezvu od lidí, kteří říkají, že je ta novinka rozplakala, protože si nikdy v životě nemysleli, že by se mohli se Supermanem identifikovat,“ dodal Taylor. Část lidí zastává názor, že by se komiksových příbězích neměla objevovat politika a sociální témata. Obojí se tam ale podle Taylora v nějaké míře objevovalo vždy. Typickým příkladem je například X-Men, který již od prvopočátku bojoval proti společenským předsudkům nebo rasismu.


Další články v sekci