Nový mrakodrap určený pro Dubaj je inspirován kolíčkem na prádlo

04.03.2021 - Martin Reichman


Reklama

Izraelské architektonické studio Zygo má smělé plány. Rádi by v Dubaji vytvořili největší umělecké dílo na světě – 50patrový mrakodrap Clothespin Tower ve tvaru kolíčku na prádlo.

Neobvyklý tvar má svou důležitou symboliku – dvě části spojené do jedné, nebo chcete-li dvě duše a jedna mysl. 170 metrů vysoká stavba má připomínat novou dimenzi vztahů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, podepsanou v minulém roce.

TIP: Nová dominanta pro Dubaj: Otáčející se mrakodrap má vyrábět elektřinu

50patrová budova má být rozdělena do dvou částí – první tvoří luxusní hotelový komplex se 1 200 pokoji. Druhá část nabídne 300 neméně luxusních apartmánů, komerční prostory, restaurace, obří nákupní centrum, uměleckou galerii, lázně nebo třeba fitness centrum. Pokud se podaří nalézt strategické partnery projektu a vyřídit všechna potřebná povolení, měla by výstavba „dubajského kolíčku na prádlo“ začít již v roce 2023.

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jedna z mumií nalezených u stratovulkánu Llullaillaco na argentinsko-chilských hranicích.

Věda

Korunní princ Vilém Oranžský (1840–1879) byl bystrý a inteligentní chlapec. Byl vychováván v přísném viktoriánském duchu, což pro něj ale znamenalo pohromu.

Historie
Reklama

Snímek pořízený zařízením Extreme Ultraviolet Imager z letošního března ukazuje Slunce na vlnové délce 17 nanometrů. Jedná se o vlnovou délku, kterou vydává plyn o teplotě kolem jednoho milionu stupňů.

Vesmír

Ralská pahorkatina a její nejvyšší vrchol – hora Ralsko (696 m). (foto: Wikimedia Commons, Mirek256CC BY-SA 3.0)

Příroda

Malý Barrett se svou objednávkou cheeseburgerů.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907