Nový trend v Thajsku: Na laserové bělení penisu se stojí fronty

15.01.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Zatímco mezi bělochy je „cool“ vypadat opáleně, národy s tmavší pokožkou touží po co nejbělejší pleti. V Indii je tento trend tak výrazný, že sociologové bijí na poplach – bělejší Indové dostávají lepší práci s vyšší mzdou a mnohé televizní hvězdy si na své bělosti velmi zakládají. Firmy, nabízející přípravky pro „samobělení“ intimních partií, počítají tržby v milionech dolarů ročně. Nabídka zkrášlovacích přípravků a procedur doposud mířila takřka výhradně na ženy. Ani to již ale neplatí.

TIP: V Indii je v módě bělení kůže: Kvůli práci i sexu

Od loňského července nabízí thajská estetická klinika Lelux Hospital bělení i mužům. Za 650 $ (v přepočtu necelých 14 tisíc korun), nabízí laserovou proceduru, s jejíž pomocí lze vybělit penis. Zákrok, který má posvěcení thajského ministerstva zdravotnictví, spočívá v redukci melaninu. Zájem o zesvětlení intimních partií je v Thajsku skutečně velký, klinika provádí okolo stovky zákroků měsíčně. 

Ne všichni jsou ale novým trendem nadšeni. Část lékařů upozorňuje, na možná zdravotní rizika i dočasný efekt zesvětlovači procedury. Kůže na genitáliích je velmi citlivá a podle lékařů může zákrok způsobit podráždění, alergie a záněty.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC, The Independent, Morning News

  • Zdroj fotografií: Lelux Hospital

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Margaret trávila s Peterem dvacet čtyři hodin denně, šest dní v týdnu. A tvor se do ní bláznivě zamiloval.

Zajímavosti

Robot ANYmal může kráčet po čtyřech nohou, jezdit po čtyřech kolech i balancovat na zadních.

Věda

Provolání Jiřího z Poděbrad českým králem na plátně Václava Brožíka z roku 1898.

Historie

Americký pěšák si prohlíží varovnou ceduli, v pozadí vyřazený panther, Kolín nad Rýnem.

Válka
Zajímavosti

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku). (zdroj: Profimedia)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907