Občané Izraele mají zdarma vstup na čínský skleněný supermost

23.03.2017 - Martin Reichman

Originálního dárku se dostalo izraelským občanům k výročí 25 let diplomatických styků Izraele s Čínou. Mohou se zdarma projít po nejdelším skleněném mostě světa

Čínský supermost -<p>Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.</p>
Čínský supermost -

Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.


Reklama

Až do konce letošního roku mohou držitelé izraelských pasů využít nabídky bezplatného vstupu na nejdelší a nejvyšší skleněný most světa, který se vine nad kaňonem Čang-ťia-ťie, v provincii Chu-nan v jižní Číně. Originální pobídka vznikla jako připomínka 25 let diplomatických styků mezi židovským státem a Čínou.

Nejde ale jen o diplomacii – dárek je zároveň poctou izraelskému architektovi Chajimu Dotanovi, který 430 metrů dlouhý a 300 metrů vysoký most navrhl.

TIP: Čínský supermost je opět v provozu: Nově jej hlídají moderní technologie

Skleněný most, který byl otevřen v loňském roce, se těší obrovskému zájmu turistů. Kvůli návalu zvědavců musel být dokonce krátce po svém uvedení do provozu na čas uzavřený. Původní plány počítaly s denním provozem okolo 8 tisíc návštěvníků, zájem byl ale desetinásobný.

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: news.cn

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907