Občané Izraele mají zdarma vstup na čínský skleněný supermost

23.03.2017 - Martin Reichman

Originálního dárku se dostalo izraelským občanům k výročí 25 let diplomatických styků Izraele s Čínou. Mohou se zdarma projít po nejdelším skleněném mostě světa

Čínský supermost -<p>Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.</p>
Čínský supermost -

Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.


Reklama

Až do konce letošního roku mohou držitelé izraelských pasů využít nabídky bezplatného vstupu na nejdelší a nejvyšší skleněný most světa, který se vine nad kaňonem Čang-ťia-ťie, v provincii Chu-nan v jižní Číně. Originální pobídka vznikla jako připomínka 25 let diplomatických styků mezi židovským státem a Čínou.

Nejde ale jen o diplomacii – dárek je zároveň poctou izraelskému architektovi Chajimu Dotanovi, který 430 metrů dlouhý a 300 metrů vysoký most navrhl.

TIP: Čínský supermost je opět v provozu: Nově jej hlídají moderní technologie

Skleněný most, který byl otevřen v loňském roce, se těší obrovskému zájmu turistů. Kvůli návalu zvědavců musel být dokonce krátce po svém uvedení do provozu na čas uzavřený. Původní plány počítaly s denním provozem okolo 8 tisíc návštěvníků, zájem byl ale desetinásobný.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: news.cn

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907