Občané Izraele mají zdarma vstup na čínský skleněný supermost

23.03.2017 - Martin Reichman

Originálního dárku se dostalo izraelským občanům k výročí 25 let diplomatických styků Izraele s Čínou. Mohou se zdarma projít po nejdelším skleněném mostě světa

Čínský supermost -<p>Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.</p>
Čínský supermost -

Rekordní - 430 metrů dlouhý skleněný most - Za návrhem skleněného mostu stojí izraelský architekt Chajim Dotan, který podle svých slov, inspiraci čerpal z Cameronova megatrháku Avatar.


Reklama

Až do konce letošního roku mohou držitelé izraelských pasů využít nabídky bezplatného vstupu na nejdelší a nejvyšší skleněný most světa, který se vine nad kaňonem Čang-ťia-ťie, v provincii Chu-nan v jižní Číně. Originální pobídka vznikla jako připomínka 25 let diplomatických styků mezi židovským státem a Čínou.

Nejde ale jen o diplomacii – dárek je zároveň poctou izraelskému architektovi Chajimu Dotanovi, který 430 metrů dlouhý a 300 metrů vysoký most navrhl.

TIP: Čínský supermost je opět v provozu: Nově jej hlídají moderní technologie

Skleněný most, který byl otevřen v loňském roce, se těší obrovskému zájmu turistů. Kvůli návalu zvědavců musel být dokonce krátce po svém uvedení do provozu na čas uzavřený. Původní plány počítaly s denním provozem okolo 8 tisíc návštěvníků, zájem byl ale desetinásobný.

  • Zdroj textu:

    Shanghaiist

  • Zdroj fotografií: news.cn

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907