Obchod se strachem: Na návštěvě v kalifornské továrně děsivých rekvizit

14.12.2016 - Zuzana Rychlá

Zkrvavené údy, ohořelé mrtvoly, práchnivějící mumie a děsivě vyhlížející monstra. To je menu firmy Dapper Cadaver z kalifornského Burbanku.


Reklama

Zdejší zaměstnanci denně připravují děsivé propriety pro filmaře a hudebníky. Inventář z dílny Dapper Cadaver si zahrál ve filmu Noční můra z Elm Street nebo v seriálech Zákon a pořádek a Dexter. Mezi stálé zákazníky ale patří i známí hudebníci – Alice Cooper, Slipknot, Kesha, Kanye West nebo Marilyn Manson. Nakoupit si zde ale mohou i běžní smrtelníci.

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907