Obětní mísa: Mobil na toaletě představuje nejen hygienické riziko

12.04.2020 - Vilém Koubek

Berete si s sebou na záchod mobil, tablet nebo herní konzoli? Pak jste jako polovina Britů a vystavujete se nejen hygienickému riziku


Reklama

Podle průzkumu pojišťovací společnosti Direct Line Home Insurance chodí až 50 % dotázaných Britů na WC s mobilním telefonem. Dalších 16 % se raději vyprazdňuje v přítomnosti tabletu a 4 % si na míse hraje s přenosnými konzolemi.

TIP: Sušáky na ruce prý šíří tolik bakterií, že představují hrozbu veřejnému zdraví

Všichni se přitom vystavují nejen hygienickému riziku – neboť bakterie ulpívají na zařízení, která na rozdíl od rukou obvykle neumyjeme –, ale hazardují také se ztrátou přístroje. Až 40 % respondentů se totiž přiznalo, že svůj telefon, tablet nebo konzoli upustilo do mísy či umyvadla, kde se elektronika utopila a přestala fungovat. Na toaletní dobrodružství nejčastěji vyráželi Britové z Leedsu, naopak ti v Nottinghamu preferovali spíš neinteraktivní formy zábavy.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907