Obětní mísa: Mobil na toaletě představuje nejen hygienické riziko

12.04.2020 - Vilém Koubek

Berete si s sebou na záchod mobil, tablet nebo herní konzoli? Pak jste jako polovina Britů a vystavujete se nejen hygienickému riziku


Reklama

Podle průzkumu pojišťovací společnosti Direct Line Home Insurance chodí až 50 % dotázaných Britů na WC s mobilním telefonem. Dalších 16 % se raději vyprazdňuje v přítomnosti tabletu a 4 % si na míse hraje s přenosnými konzolemi.

TIP: Sušáky na ruce prý šíří tolik bakterií, že představují hrozbu veřejnému zdraví

Všichni se přitom vystavují nejen hygienickému riziku – neboť bakterie ulpívají na zařízení, která na rozdíl od rukou obvykle neumyjeme –, ale hazardují také se ztrátou přístroje. Až 40 % respondentů se totiž přiznalo, že svůj telefon, tablet nebo konzoli upustilo do mísy či umyvadla, kde se elektronika utopila a přestala fungovat. Na toaletní dobrodružství nejčastěji vyráželi Britové z Leedsu, naopak ti v Nottinghamu preferovali spíš neinteraktivní formy zábavy.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mezi chorobami přenesenými z lidí na zvířata dominují bakteriální infekce.

Zajímavosti

Technologie pro dálkový průzkum LiDAR odhalila pozůstatky intenzivně osídlené krajiny dávné kultury Casarabe, v dnešní západní Amazonii. (foto: German Archaeological Institute, H. PrümersCC BY 4.0

Věda

Střední Amerika

Asi nejobvyklejší (resp. nejsnáze množitelná a dostatečně barevná) rybka začátečníků je „paví očko“, „mečovka“ nebo „plata“. Právě ve středoamerických vodách žijí rozličné druhy snadno živorodých rybek, z nichž akvaristé vyšlechtili desítky či stovky barevných i tvarových variant. 

Paví očko, gupka, čili živorodka duhová (Poecilia reticulata) žije ve sladké i brakické vodě a nejen díky tomu je velmi tolerantní ke kvalitě vody v akváriu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Vizualizace znázorňující (zatím nepotvrzený) exoměsíc u exoplanety Kepler-1625b-i.

Vesmír

Během vlády Ludvíka XIV. kvetla v Paříži živnost kartářkám, čarodějnicím i obchodníkům s jedy. Prodávala se zde dokonce speciální směs zvaná „prášek dědiců“. 

Historie
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907