Obyvatele kanadského městečka Onoway vyděsila růžová voda

08.03.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Obyvatelé kanadského městečka Onoway jen nevěřícně koukali, cože jim to teče z kohoutků. Na místo čisté vody tekla z vodovodního potrubí podivná růžová tekutina. Místní hasiči a policisté museli vyřizovat desítky telefonátů vyděšených a rozčilených obyvatel. Podle starosty města ale nešlo o nic vážného – do vodovodního potrubí nedopatřením uniklo blíže nespecifikované množství manganistanu draselného – látky, která se běžně používá k odstranění železa a sirovodíku.

Sirovodík ve vodě se obvykle odstraňuje silnou oxidací vody – buď provzdušňováním, které zajistí dostatečný přístup kyslíku do vody, nebo pomocí silného oxidačního činidla (v tomto případě manganistanu draselného).

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Twitter

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907