Obyvatele kanadského městečka Onoway vyděsila růžová voda

08.03.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Obyvatelé kanadského městečka Onoway jen nevěřícně koukali, cože jim to teče z kohoutků. Na místo čisté vody tekla z vodovodního potrubí podivná růžová tekutina. Místní hasiči a policisté museli vyřizovat desítky telefonátů vyděšených a rozčilených obyvatel. Podle starosty města ale nešlo o nic vážného – do vodovodního potrubí nedopatřením uniklo blíže nespecifikované množství manganistanu draselného – látky, která se běžně používá k odstranění železa a sirovodíku.

Sirovodík ve vodě se obvykle odstraňuje silnou oxidací vody – buď provzdušňováním, které zajistí dostatečný přístup kyslíku do vody, nebo pomocí silného oxidačního činidla (v tomto případě manganistanu draselného).

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Twitter

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907