Oko jako okno do duše: Lze z něj vyčíst i sexuální orientaci

18.07.2016 - Martin Reichman

Říká se, že oči jsou oknem do duše. Patrně na tom něco pravdy bude, podle vědců z nich lze vyčíst i sexuální orientaci jejich majitele


Reklama

Profesor Ritch Savin-Williams z Cornellovy University provedl zajímavý experiment. Na vzorku více než 300 homosexuálních, heterosexuálních a bisexuálních mužů a žen zkoumal reakci jejich zornic během sexuálního vzrušení. Testovaným subjektům profesor pouštěl videa se sexuální tématikou a kontroloval, jak na obrazy reagují jejich zorničky.

Co o nás prozradí oči?

Zatímco heterosexuálním mužům se vzrušením rozšiřovaly zornice u videí se ženami, homosexuálové reagovali takto na muže. Podle profesora Williamse jde o zcela nepodmíněnou a nekontrolovatelnou reakci s vyšší mírou přesnosti než u běžných vyšetření.

TIP: Homosexualita u zvířat: Je opravdu proti přírodě?

U skupiny žen byly výsledky testů méně jednoznačné – zatímco u homosexuálních žen byly výsledky obdobné jako u heterosexuálních mužů (jejich zornice reagovaly na erotické obrazy žen), heterosexuální ženy reagovaly obdobně na ženské i mužské podměty. Podle profesora Williamse ale nelze výsledky interpretovat tak, že by ženy byly přirozeně bisexuální. Ženské subjektivní vzrušení se jen nemusí shodovat se vzrušením těla. Proč tomu tak je sexuologové netuší. Jedna z teorií hovoří o tom, že jde o ženský automatický obranný mechanismus v obavě před znásilněním.

  • Zdroj textu:

    news.cornell.edu, livescience.com

  • Zdroj fotografií: Wikipedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907