V melbournské zoo si návštěvníci mohou zahrát videohru s živými orangutany

20.03.2016 - Stanislav Mihulka

Orangutani v zoo v Melbourne si mohou zahrát s pomocí projektorů a detektorů pohybu. A návštěvníci si mohou zahrát s nimi


Reklama

Orangutani by se jistě cítili lépe ve volné přírodě. Jenže jejich prostor k životu se neustále zmenšuje a lidé orangutany žijící v pralese stále více ohrožují. V zoologických zahradách jsou v bezpečí a vědci hledají cesty, jak jim tam zpříjemnit pobyt.

Lidé ze zoo v Melbourne se spojili s výzkumným centrem Microsoft Research Centre for Social Natural User Interfaces Melbournské univerzity a vytvořili interaktivní videohry s projektory a detektory pohybu. Tyto hry a aplikace nabídli orangutanům, kteří si je mohli důkladně vyzkoušet.

Hry se orangutanům líbíly. Badatelé pak vyvinuli i hru, kterou mohou společně hrát orangutani s návštěvníky. Díky moderním technologiím se teď lidem v zoo nabízí možnost nejen si zvířata prohlížet, ale také s nimi komunikovat.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Conversation

  • Zdroj fotografií: University of Melbourne

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Vojenskou posádku města Otranta tvořilo pouze 400 mužů. Proti nim stálo patnáct až dvacet tisíc tureckých vojáků.

Historie

Policie kontroluje, zda u sebe místní nenosí zbraně. Akce se však odehrává s „požehnáním“ gangů.

Zajímavosti

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907