Pixel Buds: Bezdrátová sluchátka překládají v reálném čase do 40 jazyků

09.10.2017 - Stanislav Mihulka

Nová sluchátka od Google dovedou mnohem víc, než jen hrát hudbu

Pixel Buds -<p>Sofistikovaná bezdrátová sluchátka od společnosti Google</p>
Pixel Buds -

Sofistikovaná bezdrátová sluchátka od společnosti Google


Reklama

Co by ještě mohla umět sluchátka, kromě toho, že je z nich slyšet hudba a jsou bezdrátová? Sluchátka Pixel Buds společnosti Google jsou bezdrátová, hrají, ale ještě k tomu tlumočí v reálném čase ze 40 různých jazyků.

Milovníci Stopařova průvodce po Galaxii Douglase Adamse si nemohou nevzpomenout na babylónskou rybku, malého žlutého tvora, kterého si uživatel vloží do ucha a najednou rozumí všemu, co slyší. A ještě ke všemu je babylónská rybka vlastně napájena bezdrátově, stejně jako Pixel Buds po vložení do pouzdra.

TIP: Chcete být in? Předělejte si telefon na bat detektor

Zní to jako magie, ale v Google jenom důvtipně využili svou vlastní technologii Google Translate. Překlady sice nejsou zcela stoprocentní a Pixel Buds se jistě stanou terčem dobromyslných vtipů, za 159 dolarů (tj. zhruba 3,5 tisíce Kč) si je ale od listopadu určitě mnozí lidé pořídí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Google

  • Zdroj fotografií: GoogleDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907