Platby kartou v zahraničí

22.07.2016 - Komerční prezentace

Eva: Plánuji dovolenou, ale nejsem si jistá, zda si s sebou vzít platební kartu. Funguje to stejně jako u nás?


Reklama

Ačkoliv jsou na světě destinace, kde se bez hotovosti stále neobejdete, není jich mnoho. Přijímání platebních karet v zahraničí je dnes na většině míst už naprosto běžné. Kartami Visa lze platit na desítkách milionů míst ve více než 200 zemích světa. Tyto terminály poznáte jednoduše – je na nich označeno, že akceptují karty Visa. 

Platit kartou v zahraničí je dnes naprosto bezpečné a hlavně pohodlné. Například vám zcela odpadají starosti s plánováním optimálního množství hotovosti. Po návratu z dovolené také nemusíte řešit, co se zbytkem lokální měny, kterou už pravděpodobně nikdy nevyužijete. Stejně tak se nemusíte obávat jejího odcizení. 

Z hlediska bezpečnosti tedy není rozdíl v tom, jestli je platba provedena u nás nebo v zahraničí, protože jsou všechny karetní transakce zabezpečeny naprosto stejně po celém světě. Jakékoli podezřelé nakládání s vaší platební kartou navíc monitoruje sama banka, se kterou můžete okamžitě řešit veškeré případné komplikace.

Placení kartou bývá proti směně hotovosti výhodné i finančně, kurz se totiž přepočítává jako deviza, podle středového kurzu vaší banky. Díky podrobnému výpisu transakcí budete mít navíc i detailní přehled o vašich výdajích a nebudete muset hledat v paměti, za co všechno jste peníze na dovolené utratili. 

Před cestou do zahraničí se pak vyplatí stáhnout si do mobilu praktickou cestovní aplikaci, která vám pobyt usnadní. Aplikace Visa Travel Tools nabízí například přehledné informace o tom, kde se v cílové destinaci dá platit kartou, nasměruje vás k nejbližšímu bankomatu, případně poskytne okamžitou asistenci při ztrátě platební karty. Aplikaci je možné bezplatně stáhnout v Apple App store nebo v GooglePlay.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace

  • Zdroj fotografií: VisaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Delfíni umí při náhlém vynoření usměrnit tvorbu bublinek dusíku tak, aby se jim nedostávaly do krevního oběhu a nekolovaly po těle. (foto: Unsplash, NOAA, CC0)

Příroda

Portrétová fotografie Emila Holuba s neodmyslitelnou tropickou přilbou. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Model blízkého planetárního systému TRAPPIST-1. (foto: NASA, R. Hurt, T. PyleCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Archeologové v Izraeli objevili 44 byzantských zlatých mincí a další cenné předměty. (foto: Israel Antiquities Authority, Dafna GazitCC BY 4.0)

Věda

Turecká obsluha kulometu s rakousko-uherským instruktorem. (foto: Jiří Ráčil, oldphoto.info -se souhlasem k publikování)

Válka

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907