Platby kartou v zahraničí

22.07.2016 - Komerční prezentace

Eva: Plánuji dovolenou, ale nejsem si jistá, zda si s sebou vzít platební kartu. Funguje to stejně jako u nás?


Reklama

Ačkoliv jsou na světě destinace, kde se bez hotovosti stále neobejdete, není jich mnoho. Přijímání platebních karet v zahraničí je dnes na většině míst už naprosto běžné. Kartami Visa lze platit na desítkách milionů míst ve více než 200 zemích světa. Tyto terminály poznáte jednoduše – je na nich označeno, že akceptují karty Visa. 

Platit kartou v zahraničí je dnes naprosto bezpečné a hlavně pohodlné. Například vám zcela odpadají starosti s plánováním optimálního množství hotovosti. Po návratu z dovolené také nemusíte řešit, co se zbytkem lokální měny, kterou už pravděpodobně nikdy nevyužijete. Stejně tak se nemusíte obávat jejího odcizení. 

Z hlediska bezpečnosti tedy není rozdíl v tom, jestli je platba provedena u nás nebo v zahraničí, protože jsou všechny karetní transakce zabezpečeny naprosto stejně po celém světě. Jakékoli podezřelé nakládání s vaší platební kartou navíc monitoruje sama banka, se kterou můžete okamžitě řešit veškeré případné komplikace.

Placení kartou bývá proti směně hotovosti výhodné i finančně, kurz se totiž přepočítává jako deviza, podle středového kurzu vaší banky. Díky podrobnému výpisu transakcí budete mít navíc i detailní přehled o vašich výdajích a nebudete muset hledat v paměti, za co všechno jste peníze na dovolené utratili. 

Před cestou do zahraničí se pak vyplatí stáhnout si do mobilu praktickou cestovní aplikaci, která vám pobyt usnadní. Aplikace Visa Travel Tools nabízí například přehledné informace o tom, kde se v cílové destinaci dá platit kartou, nasměruje vás k nejbližšímu bankomatu, případně poskytne okamžitou asistenci při ztrátě platební karty. Aplikaci je možné bezplatně stáhnout v Apple App store nebo v GooglePlay.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace

  • Zdroj fotografií: Visa

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907