Pod hedvábnou peřinou: Australskou krajinu pokryly obří pavoučí sítě

17.06.2021 - Martin Reichman

Krajinu australského státu Victoria pokryly pavoučí sítě. Mezi městy Sale a Longford měřil pavoučí závoj okolo kilometru


Reklama

Nevšední podívaná se naskytla obyvatelům jihovýchodní části australského státu Victoria. Miliony pavouků zde pokryly krajinu obřími sítěmi. Podle místních měřil pavoučí závoj mezi městy Sale a Longford okolo kilometru. Podivné „krajinářského umění“ je podle odborníků důsledkem nedávných silných dešťů. Pavouci se tímto způsobem snaží uniknout vodě a dostat se do bezpečí korun stromů a keřů. Podobné pavoučí „kejkle“ jsou v Austrálii známé a zaznamenány byly i jinde ve světě. 

Značnou část státu Victoria trápil v minulých dnech silný déšť a vítr. Bleskové povodně způsobily značné škody a vyžádaly si dva lidské životy. Stovky domácností zůstávají stále bez proudu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Knihovna v egyptské Alexandrii hořela hned několikrát.

Historie

Koláž zachycuje průběh úplného zatmění Slunce (zleva doprava). Uprostřed je patrná i tvář Měsíce, díky jevu nazývanému „popelavý svit“, zatímco zakrytý disk hvězdy obklopuje paprskovitá koróna. Na začátku a na konci úkazu jsou vidět oslnivé kapičky slunečního světla a také narůžovělá obálka stálice, tzv. chromosféra.

Vesmír
Zajímavosti

K většině katapultáží dochází nízko u země, nebo přímo po nechtěném kontaktu s ní (nehoda  britského harrieru v Afghánistánu, 2009).

Válka

Zničení slovanské svatyně na Rujáně roku 1168 na plátně Lauritse Tuxena z druhé poloviny 19. století. Povalení Svantovítovy sochy přihlíží dánský král Valdemar a roskildský biskup Absalon.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907