Policie rozbila gang pašeráků drog: Kokain ukrývali v prsních implantátech

01.12.2020 - Martin Reichman


Reklama

Kreativita pašeráků drog zřejmě nezná mezí. Aby unikli pozornosti policie, hloubí mnohakilometrové tunely, k přepravě drog využívají drony, ponorky nebo třeba vycvičená zvířata. Kolumbijské policii se nyní odhalit skupinu, která posílala kokain do Evropy v prsních a lýtkových implantátech.

Gang z kolumbijského Santiaga de Cali, který si vysloužil přezdívku „Los Cirujanos“ („Chirurgové“), nejméně tři roky pašoval do Evropy kokain ukrytý v prsních a lýtkových implantátech. Jako dealerky pašeráci najímali mladé dívky, kterým pod příslibem stálé práce v Evropě zašívali do těla implantáty naplněné kokainem.

TIP: Štěstí v neštěstí: Pašeráky kokainu před utonutím zachránila pobřežní stráž

Na improvizovaných chirurgických zákrocích se měl podílet jeden zdravotnický pracovník z nemocnice v Santiagu de Cali a muž, který se vydával za lékaře. Operace obvykle probíhaly v motelech a pronajatých bytech a na podobných místech byly dívkám implantáty opět vyjímány v cílových destinacích – především ve Španělsku a v Portugalsku. Na stopu pašeráků přivedly policii odposlechy a monitoring e-mailové komunikace. Celkem desítka členů gangu nyní čelí obvinění ze zločinného spolčení a obchodu s drogami.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907