Policie rozbila gang pašeráků drog: Kokain ukrývali v prsních implantátech

01.12.2020 - Martin Reichman


Reklama

Kreativita pašeráků drog zřejmě nezná mezí. Aby unikli pozornosti policie, hloubí mnohakilometrové tunely, k přepravě drog využívají drony, ponorky nebo třeba vycvičená zvířata. Kolumbijské policii se nyní odhalit skupinu, která posílala kokain do Evropy v prsních a lýtkových implantátech.

Gang z kolumbijského Santiaga de Cali, který si vysloužil přezdívku „Los Cirujanos“ („Chirurgové“), nejméně tři roky pašoval do Evropy kokain ukrytý v prsních a lýtkových implantátech. Jako dealerky pašeráci najímali mladé dívky, kterým pod příslibem stálé práce v Evropě zašívali do těla implantáty naplněné kokainem.

TIP: Štěstí v neštěstí: Pašeráky kokainu před utonutím zachránila pobřežní stráž

Na improvizovaných chirurgických zákrocích se měl podílet jeden zdravotnický pracovník z nemocnice v Santiagu de Cali a muž, který se vydával za lékaře. Operace obvykle probíhaly v motelech a pronajatých bytech a na podobných místech byly dívkám implantáty opět vyjímány v cílových destinacích – především ve Španělsku a v Portugalsku. Na stopu pašeráků přivedly policii odposlechy a monitoring e-mailové komunikace. Celkem desítka členů gangu nyní čelí obvinění ze zločinného spolčení a obchodu s drogami.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907