Policie rozbila gang pašeráků drog: Kokain ukrývali v prsních implantátech

01.12.2020 - Martin ReichmanKreativita pašeráků drog zřejmě nezná mezí. Aby unikli pozornosti policie, hloubí mnohakilometrové tunely, k přepravě drog využívají drony, ponorky nebo třeba vycvičená zvířata. Kolumbijské policii se nyní odhalit skupinu, která posílala kokain do Evropy v prsních a lýtkových implantátech.

Gang z kolumbijského Santiaga de Cali, který si vysloužil přezdívku „Los Cirujanos“ („Chirurgové“), nejméně tři roky pašoval do Evropy kokain ukrytý v prsních a lýtkových implantátech. Jako dealerky pašeráci najímali mladé dívky, kterým pod příslibem stálé práce v Evropě zašívali do těla implantáty naplněné kokainem.

TIP: Štěstí v neštěstí: Pašeráky kokainu před utonutím zachránila pobřežní stráž

Na improvizovaných chirurgických zákrocích se měl podílet jeden zdravotnický pracovník z nemocnice v Santiagu de Cali a muž, který se vydával za lékaře. Operace obvykle probíhaly v motelech a pronajatých bytech a na podobných místech byly dívkám implantáty opět vyjímány v cílových destinacích – především ve Španělsku a v Portugalsku. Na stopu pašeráků přivedly policii odposlechy a monitoring e-mailové komunikace. Celkem desítka členů gangu nyní čelí obvinění ze zločinného spolčení a obchodu s drogami.


Další články v sekci