Reklama


Povolání: cestovatel! Z půlročního výletu na nekonečnou cestu kolem světa

13.03.2018 - Martin Reichman

Osmadvacetiletý Quin Schrock z Temecula v Kalifornii prožívá sen mnoha lidí. Opustil jistotu práce v kanceláři a vydal se cestu kolem světa

Původně Quin Schrock vyrazil jen na půlroční výlet po Státech. Chtěl poznat nové lidi a odpočinout si od kancelářské práce účetního. Se svými cestovatelskými zážitky se začal dělit prostřednictvím sociálních sítí, kde příběh tohoto nespoutaného cestovatele a jeho sličné partnerky okamžitě zaujal. Kromě fanoušků se Quinovi časem ozvali i zástupci velkých firem a štědří dárci. Díky nim a svému nespornému fotografickému nadání si tak může plnit svůj cestovatelský sen.

Dnes Quina jen na Instagramu sleduje přes 630 tisíc fanoušků a mezi jeho klienty patří takové firmy jako Apple, Sony, Land Rover, Adobe nebo třeba Nintendo.

Doposud se mu podařilo navštívit 21 zemí z celého světa. A které místo ho nejvíce zaujalo? Za nejkrásnější Quin považuje Filipíny, naopak nepříliš ho prý zaujalo turisty oblíbené Thajsko. A jaké jsou jeho příští plány? Chystá se na Nový Zéland a do Číny. V jeho plánech ale nechybí ani Evropa - prý by rád navštívil Švýcarsko.

<h3>Mount Shasta, Kalifornie, USA</h3>

Mount Shasta, Kalifornie, USA

<h3>Cancún, Mexiko</h3>

Cancún, Mexiko

<h3>Yosemitský národní park, Kalifornie, USA</h3>

Yosemitský národní park, Kalifornie, USA

<h3>Britská Kolumbie, Kanada</h3>

Britská Kolumbie, Kanada

<h3>Přírodní rezervace San Juan National Forest v Coloradu, USA</h3>

Přírodní rezervace San Juan National Forest v Coloradu, USA

<h3>Dawson, teritorium Yukon v Kanadě</h3>

Dawson, teritorium Yukon v Kanadě

<h3>Oahu, Havajské ostrovy</h3>

Oahu, Havajské ostrovy

<h3>Havajské ostrovy</h3>

Havajské ostrovy

<h3>Orange County, Kalifornie, USA</h3>

Orange County, Kalifornie, USA

<h3>Quin Schrock se svou cestovní výbavou</h3>

Quin Schrock se svou cestovní výbavou

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Tajemství slavné Dürerovy Růžencové slavnosti už dnes vlastně neexistuje, i když právě tento obraz je českému publiku nejpřístupnější: visí v Národní galerii.

Zajímavosti

Sonda Voyager 2 se již nachází v tzv. mezihvězdného prostoru. Aktuálně ji dělí od Země 120 AU. Její dvojče Voyager 1 se pohybuje ve vzdálenosti 150 AU.

Vesmír
Zajímavosti

Při lovu využívají lvíčci zlatí dlouhých prstů, jimiž snadno dosáhnou do nedostupných děr a skulin. Populace lvíčků zlatých přežívá v malé oblasti nedaleko brazilského Rio de Janeira.

Příroda

LeTourneau: Terénní stonožka

Obří terénní vozidlo se zrodilo v hlavě geniálního amerického vynálezce Roberta Gilmoura LeTourneaua. Délkou i provozním řešením připomíná vlak a jeho základní myšlenka vychází z lokomotivy, která díky dieselelektrickým generátorům produkuje dost energie na uvedení zbylé části soupravy do pohybu. Netřeba dodávat, že zkonstruování takového kolosu nebylo snadné, nicméně v roce 1958 konečně vznikla zcela funkční verze TC-497: poháněly ji čtyři turbínové motory s celkovým výkonem 4 680 koní, její kola měřila 3 m v průměru a celá souprava dosahovala úctyhodných 170 m. V „lokomotivě“ dokonce zbylo místo pro ubikaci, v níž mohlo žít až šest zaměstnanců. Maximální rychlost kolosu ovšem činila pouhých 32 km/h.

Funkční mnohokolka navíc bohužel přišla v době, kdy už se o přepravu těžkých břemen v terénu staraly výkonné transportní vrtulníky. Pozemní vlaky proto skončily na vrakovištích nebo v muzejních expozicích.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907